У США заявили про суттєві розбіжності з Україною після мирних переговорів у Лондоні, – CNN
Після переговорів за участі американських, українських і європейських в Лондоні щодо завершення російсько-української війни, у США залишаються суттєві розбіжності з Україною.
Про це американські офіційні особи повідомили CNN.
Так, спеціальний посланник Трампа з питань України повідомили CNN, який був присутній на зустрічах, сказав в інтерв'ю CNN, що він вважає цей раунд переговорів "відвертим, позитивним і продуктивним".
Водночас інший високопоставлений американський чиновник заявив, що після зустрічі залишається широкий спектр розбіжностей з Україною, в тому числі з питання послідовності і того, чи має припинення вогню бути першочерговим після більш широкої "мирної угоди", запропонованої адміністрацією Трампа.
З усім тим, американські чиновники не виключають можливості припинення вогню, хоча вони наполягають на тому, щоб Росія і Україна погодилися на запропоновані ними параметри "мирної угоди".
Публічно і приватно американські посадовці заявляють, що час спливає, хоча вони не називають конкретних термінів. Нагадаємо, наприкінці минулого тижня держсекретар Марко Рубіо попередив,
що Сполучені Штати можуть припинити свої зусилля з припинення конфлікту протягом "кількох днів", якщо не буде жодних ознак прогресу.
Європейські чиновники наполягають на тому, що в Лондоні був досягнутий прогрес у тому, щоб змусити українців розглянути можливість переговорів про відмову від територій, але побоюються, що це не виправдає очікувань Трампа.
"Нам вдалося переконати українців зайняти більш дружню до адміністрації США позицію", – сказав один з європейських чиновників за підсумками дискусій у середу.
Разом із тим, за словами чиновника, українці хочуть припинення вогню, перш ніж розпочати будь-які дискусії про поступки, а Трамп, схоже, не сприймає ідею припинення вогню і наполягає на остаточній мирній угоді.
"Я думаю, що вони [Україна] визнали, що їм доведеться рухатися, але очевидно, що всередині країни президенту в Україні дуже важко наблизитися до того, чого хоче адміністрація США у територіальних питаннях", – додав європеєць.
Як повідомляли Українські Новини, раніше віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Штати відмовляться від посередництва у переговорах між Росією та Україною, якщо пропозицію США відхилять.
ЗМІ повідомляли, що один з варіантів так званої "остаточної" мирної угоди, яку США передали Україні, передбачає визнання Криму частиною Росії та визнання контролю над окупованими територіями.Натомість, гарантії безпеки та відновлення для України в документі прописані вкрай нечітко.
Видання The Wall Street Journal повідомило, що керівництво України побоюється, що президент США Дональд Трамп може знову звинуватити Київ у начебто зриві переговорного процесу і зупинити постачання військової допомоги для української армії.