The Economist попереджає про загрози свободі вираження думок у Німеччині через законодавчі зміни
Загрози свободі висловлювань у Німеччині стають реальною проблемою. Заборона на критику та посилення контролю викликають обурення в ЗМІ.
Британське видання The Economist попереджає про зростаючий тиск на свободу висловлювань у Німеччині. Це пов’язано як із законодавством та судовими рішеннями, так і з загальним ставленням до критики, що викликає питання в умовах ліберальної демократії.
Справи журналістів під судовим прицілом
У полі зору опинився випадок з журналістом Давидом Бендельсом, головним редактором правопопулістського Deutschland-Kurier. Він опублікував фальшиве фото німецького міністра внутрішніх справ Нансі Фезер з табличкою «Я ненавиджу свободу думок». Після скарги від Фезер суд призначив Бендельсу сім місяців умовно, штраф і офіційні вибачення. The Economist відзначає, що такі зображення поширені в соціальних мережах.
Юридичні та соціальні зміни
Британських журналістів турбують останні юридичні тенденції у Німеччині. Наприклад, образи на адресу політиків можуть суворо каратися, якщо суд вважатиме, що це перешкоджає їхній роботі. Німецький уряд прагне ще більше контролювати поширення неправдивої інформації. Як попереджають аналітики, ситуація може лише погіршитися.
The Economist наводить дані соціологічного дослідження інституту Алленсбаха: у 2024 році лише 40 % німців відчували, що можуть вільно висловлювати свою думку – це вдвічі менше, ніж у 1990 році.