Управління містобудування Миколаєва спрямувало більше 600 млн грн на укриття та сонячні панелі
Управління містобудування Миколаєва на початку 2025 року витратило понад 650 мільйонів на укриття та енергомодернізації закладів освіти й медицини.
Найдорожчим став проєкт реконструкції обласної дитячої лікарні за понад 600 мільйонів гривень, який виграла компанія з неоднозначною репутацією.
Інтент за допомогою платформи державних та комерційних торгів zakupivli.pro вирішив дослідити, на які проєкти були витрачені бюджетні кошти міста.
2025 рік Управління містобудування та архітектури Миколаївської ОДА почало з послуги на охорони приміщень, постачання електричної енергії та електронні комунікаційні послуги, на що запланували понад 223 тисячі гривень.
У січні ініціювали капітальний ремонт підвальних приміщень будівлі Южноукраїнського професійного ліцею за 7,8 мільйона та Новоодеського професійного коледжу за понад 32 мільйони гривень. Також на авторський нагляд за ремонтом укриття в Новоодеському професійному коледжі виділили понад 99 тисяч гривень. Ще 39 160 гривень спрямували на нагляд за ремонтом підвалів у Южноукраїнському професійному ліцеї.
На послуги з охорони фортифікаційних споруд вирішили виділити 4,
4 мільйона.
На розробку проєктно-кошторисної документації для встановлення гібридної сонячної електростанції на даху чотириповерхового лікувального корпусу Миколаївської обласної клінічної лікарні, яка забезпечуватиме резервне живлення відділення діалізу, передбачили 512 688 гривень. Ще 151 380 грн запланували на проєктну документацію для аналогічної електростанції на даху будівлі обласної станції переливання крові.
Адвокатські послуги коштували бюджету 360 тисяч, постачання теплової енергії - 99 тисяч.
На авторський нагляд за ремонтом сховища Миколаївського політехнічного коледжу витратили 249 200 гривень. Ще 124 600 гривень передбачили на авторський нагляд за реконструкцією дитсадка "Сонечко" в Коблевому. Окрім цього, 204 700 гривень передбачили на авторський нагляд за будівництвом нової споруди подвійного призначення з функціями укриття для ліцею №4.
Коригування проєктно-кошторисної документації для ремонту будівлі поліклініки Березнегуватської райлікарні обійшлося в 322 200 гривень.
У березні Управління містобудування Миколаєва оголосило 614-мільйонний тендер на реконструкцію Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні.
Підряд на реконструкцію обласної дитячої лікарні отримало ТОВ "Антарес-БУД", хоча його пропозиція була не найвигіднішою за ціною. Компанія вже фігурує в кримінальному провадженні та регулярно перемагає у великих тендерах за бюджетні кошти в регіоні. Також на авторський нагляд за реконструкцією лікарні передбачили 1 мільйон 170 тисяч 528 гривень.
У квітні на проєктування встановлення гібридних сонячних електростанцій на об’єктах соціальної сфери Миколаївщини виділили сотні тисяч бюджетних коштів.
Зокрема, 143 880 гривень пішло на проєктно-кошторисну документацію для сонячної електростанції на даху корпусу Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, ще 138 540 гривень – для Центру офтальмології та мікрохірургії ока.
Проєктування електростанції для головного корпусу Миколаївського регіонального фтизіопульмонологічного центру обійшлося в 348 660 гривень.
Для низки інтернатів та шкіл виділили:
195 480 грн – на інтернат №4,
300 980 грн – на Мішково-Погорілівську школу-інтернат,
195 480 грн – на інтернат №7,
195 480 грн – на Березківський мистецький ліцей,
88 690 грн – на Лисогірську спеціальну школу.
Також понад 1 мільйона гривень пішло на проєкти для сонячних електростанцій на дахах геріатричного пансіонату у Вознесенську, Новосвітлівського, Баратівського та Баштанського психоневрологічних інтернатів – 252 880 гривень для кожного з цих закладів окремо.