Травма війни: вплив на психіку. Анонс

29 квітня о 12.00 у читальному залі довідково-інформаційного відділу ОННБ (вул. Пастера, 13) відбудеться лекція за участі дійсного члена Української асоціації психотерапії, члена Європейської федерації психоаналітичної психотерапії, Антоніни Брусс «Трамва війни : вплив на психіку».

Лекція «Травма війни : вплив на психіку» за участі дійсного члена Української асоціації психотерапії, члена Європейської федерації психоаналітичної психотерапії, Антоніни Брусс відбудеться в рамках програми «Ментальне здоров’я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки». Програма реалізується у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України в рамках програми «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Три роки війни у певній мірі відобразилися на всіх без виключення українцях. Війна впливає на психічне здоров'я українців.

Війна, як конфліктна ситуація, має серйозний вплив на психіку людини, незалежно від її статі, віку чи соціального статусу. Постійні повітряні тривоги, втрата відчуття контролю над власним життям приносять стрес та тривожність.

І попри те, що більшість громадян вже змогли адаптуватись до нових умов, це, хоч подекуди і непомітно, але все ж згубно впливає на психіку. Війна є однією з найбільш стомлюючих та дестабілізуючих подій для психіки людини. Вона може мати дуже серйозні наслідки, які можуть переслідувати людину навіть після закінчення конфлікту – нестабільність психіки, емоційні «гойдалки». Війна створює надзвичайні стресові умови, які підвищують ризик розвитку психічних розладів, таких як тривожність та депресія, посттравматичний стресовий розлад, тощо. Вплив війни на психіку – непомітний, але руйнівний.

У передмові до книги «На Західному фронті без змін» Еріх Марія Ремарк написав: «Це лише спроба розповісти про покоління, яке занапастила війна, про тих, хто став її жертвою, навіть якщо врятувався від снарядів». Проблема психологічної травми була найважливішою, яку автор описав у романі, адже досвід пережитої війни впливає на людину на багатьох рівнях, включаючи мозок, думки, дух, взаємини із рідними та друзями.

З лекції ми разом дізнаємось :

Чому люди по-різному переживають війну?

Що тягне за собою травма війни?

На що спертися під час війни?

Чи можна уникнути психотерапії?

Ми отримаємо інформацію про психічне здоров’я та його підтримку в умовах війни, про те як війна впливає на психологічний стан людини і як наша психіка адаптується.

Початок лекції «Травма війни : вплив на психіку» 29 квітня 2025 року о 12.00 (вул. Пастера, 13)

Источник: ОННБ