На Одещині проживає 10 видів червонокнижних кажанів (фото)

На Куяльницькому лимані трапляється 10 видів кажанів. Усі вони охороняються законом про Червону книгу України.

Також за результатами дослідження природоохоронної організації Rewilding Ukraine цього року у Тарутинському степу в Одеській області були виявлені багато видів рукокрилих, як-от кожан поздний, нетопир лісовий, вухань звичайний, вечірниця руда, лилик двоколірний, нічниця Брандта та інші види. Маленькі кажани відіграють величезну роль у збереженні природної рівноваги.

Вони ведуть нічний спосіб життя і можуть бути справжніми санітарами ночі, адже поїдають до 2000 комах за ніч, що допомагає зменшити кількість шкідників без отруйних хімікатів. Кажани допомагають запилювати рослини й поширюють насіння, яке сприяє росту диких квітів, чагарників і дерев.

Їх присутність — це ознака здорових, сталих екосистем, які підтримують біорізноманіття та збагачують природні ландшафти Європи. Команда експертів Rewilding Ukraine використовує прилади акустичного моніторингу для виявлення кажанів. Це сучасний метод дослідження, у якому тварин на певній території виявляють та визначають за допомогою звуків,

які вони видають. Потім штучний інтелект звіряє отримані звукові записи із бібліотекою, яка налічує дані про тисячі видів. Дуже цікаво розшифровувати записи приладів та дізнаватися про присутність у степу найменших тварин, яких доволі складно виявити та ідентифікувати іншими методами.

Саме так на території Тарутинського степу знайшли найменших кажанів у Європі. Вони настільки крихітні, що влізуть у сірникову коробку. Виявили, зокрема, два таких види: Common pipistrelle та Soprano pipistrelle.

Всього в Україні мешкають близько 25 видів кажанів, і всі вони занесені до Червоної книги. Майже всі вони можуть зустрітися і на Одещині. Національний природний парк «Куяльницький» є домівкою для багатьох видів кажанів. Вчені пильно слідкують за їхньою активністю, зберігають місця їхнього проживання і займаються екопросвітницькою діяльністю, щоб змінити ставлення до цих нічних охоронців природи.

Вони навіть у найтемнішу ніч охороняють природу. Фото – І. Гержик/ НПП “Куяльницький”

Фото: Rewilding Ukraine

Источник: Odessa.online