Крихітна жовта плиска готується до гніздування в Нацпарку на Одещині (відео)
Жовті плиски повертаються з Африки у Національний природній парк “Тузлівські лимани” та готується до гніздування. Перната довжиною всього 15-16 сантиметрів і вагою близько 17 грамів.
Плиски досить моторно пересуваються на поверхні землі і спритно літають низько над землею. Раціон харчування складають різні дрібні безхребетні тварини: павуки, клопи, мухи, гусінь, метелики, комарі і мурахи. Поживу, зазвичай, шукають на землі, швидко пересуваючись серед трави. 241
Гніздо жовті плиски облаштовують на заболоченій території в невеликій заглибині на землі в густій траві. Перед початком будівництва самка протягом одного-двох днів ретельно обирає місце для гнізда, оглядаючи в окрузі кожен п’ятачок рослинності. Гніздо – плоска чашечка діаметром 80-110 мм і глибиною 30-45 мм.
За будівельний матеріал використовуються різні частини лугових рослин; дно гнізда встеляється пучками шерсті або кінського волосу. Часто на дні гнізда можна виявити один-два зелених листочка злакових рослин або кілька пір’їн. Кладка складається з 5-6 зеленувато-білих або жовтувато-білих яєць з темним крапом. Інкубаційний період складає 10-13 днів, насиджує одна самка. Самець під час будівництва гнізда і насиджування перебуває поблизу, охороняє територію і зрідка годує самку. У разі виникнення небезпеки самець починає кричати.
За пташенятами доглядають як самець, так і самка. Пташенята залишають гніздо приблизно через 13 днів, проте ще деякий час не здатні літати і годуються батьками. Приблизно в середині літа батьки разом з підрослими нащадками починають кочувати болотистими місцями, а зимова міграція триває з середини серпня до середини жовтня.
Відео: Іван Русєв