В Одеську область прилетіли червонокнижні птахи з незвичайними дзьобами (відео)

У Національний природний парк “Тузлівські лимани” прилетіли на гніздування червонокнижні косарі. Це великі білі птахи водно-болотних угідь з характерними лопатоподібними дзьобами.

Відеозаписом поділився співробітник парку, доктор біологічних наук Іван Русєв.

Косар (білий) занесений до Червоної книги України (вразливий вид). Зимує переважно у Центральній та Східній Африці, Індії та Китаї. В Україні оселяється на прісних та солонуватих водоймах, де гніздиться колоніями. Гнізда влаштовує на кущах, зламах очерету чи деревах. Пара насиджує 3-6 яєць протягом 21-25 діб. Пташенята вилуплюються в червні, а набувають здатності літати в липні. Проціджуючи мул через дзьоб-лопатку, птах добуває корм – безхребетних і мальків риб. Косар єдиний представник роду ібісових, що трапляється в Європі. На жаль, у зв’язку з руйнуванням місця існування у наші дні птах зустрічається дедалі рідше. Болота осушуються і забруднюються, а птахи втрачають місця гніздування і джерела повноцінної їжі. Рухи дзьоба птаха здалека нагадують рух косаря, тому й звідси українська назва цих птахів. Зазвичай косарі годуються у воді, проте не втрачають нагоди поживитися і на березі, наздоганяючи здобич швидкими кроками.

Косар поєднує в собі риси багатьох птахів: він має ноги, як у лелеки, сидить на дереві, як чапля, а плаває не гірше за пелікана.

Источник: Odessa.online