Миколаїв зазнав збитків на 2,4 млрд грн через російські атаки: реальні втрати можуть бути значно більшими
Українські міста продовжують потерпати від систематичних російських атак.
Окупанти цілеспрямовано б’ють, зокрема по житловій забудові та соціальній інфраструктурі. Так, у Миколаєві на сьогодні сума збитків через ворожу агресію вже сягає 2 млрд 441 млн гривень.
Про це повідомив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.
«У нас розрахунок збитків пошкоджених об’єктів на території міста проводиться спеціальною комісією, яка створена в адміністраціях районів, а також на базі нашого департаменту архітектури та містобудування. Власне, сьогодні ми бачимо цифру на рівні 2 мільярдів 441 мільйон гривень».
Водночас міський голова зазначає, що ця цифра фактично не відповідає дійсності, адже у кожного об’єкта є балансова вартість, і розрахунок вартості цього об’єкта чи втрат ведеться з розрахунку цієї балансової вартості.
«Але, наприклад, якщо взяти школу №51, яка її балансова вартість — мінімальна. Тобто, щоб цю зруйновану школу відновити, нам потрібно не 10 мільйонів гривень, а, наприклад, мільярд. І тому цифра, яку я назвав — 2 мільярди 441 мільйон гривень, просто зростає моментально.
А ще в нас є школа №48 і багато інших об’єктів, які фактично потрібно будувати з нуля. Тому ми навіть не можемо до кінця оцінити суми цих втрат. І сьогодні щодо 51-ї школи розробляється проєктно-кошторисна документація, яку ми плануємо передати в державну Агенцію відновлення. І щодо 48-ї школи, то зараз ми навіть шукаємо там додаткові ще кошти для розробки проєктно-кошторисної документації. Ось така ситуація», – пояснив Олександр Сєнкевич.
Він також розповів які напрямки відбудови у місті є пріоритетними:
«У першу чергу об’єкти соціального значення, які ми повинні відбудувати, щоб забезпечувати послуги соціального напрямку. Потім інші об’єкти, які стосуються ЖКГ. Що стосується житлових об’єктів, то ми допомагаємо людям отримувати виплати за програмою “єВідновлення”, яка є державною за підтримки Світового банку. Багато людей вже отримали сертифікати, отримали нове житло, фактично своє зруйноване обміняли на нові квартири. Що стосується пошкоджених об’єктів, ми робимо оцінку, потім робимо проєктно-кошторисну документацію, потім відбудовуємо».
Джерело: Гривна