У львів’янина виявили першого цього року паразита дирофілярії: хірурги витягли його з ноги

Як повідомив Львівський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України, це перший зареєстрований випадок дирофіляріозу на Львівщині у 2025 році. Торік таких випадків було чотири.

Чоловік почав скаржитися на нездужання ще в березні. Спершу в нього з’явилося болюче пухлиноподібне утворення у поперековій ділянці, яке згодом "спустилося" вниз по нозі — зі стегна до підколінної ділянки. Після звернення до одного з медичних закладів області хірурги провели операцію й виявили підшкірного паразита.

Пацієнту встановили діагноз "дирофіляріоз", а паразита відправили на лабораторне дослідження для точного визначення виду гельмінта.

Як саме відбулося зараження, точно невідомо, але, за словами фахівців, найімовірніше — через укус інфікованого комара. Комахи можуть переносити личинки дирофілярій, заражаючись від тварин — зокрема собак, котів, лисиць, вовків, бобрів. Люди не заражаються безпосередньо від тварин — лише через укуси комарів або кліщів, які ссали кров зараженої тварини.

Інкубаційний період дирофіляріозу становить від одного місяця до двох років. Хвороба проявляється, коли паразит уже мігрує в тілі людини — він може переміщатися на відстань до 30 см на добу. Найчастіше ураження в людей є підшкірним.

До групи ризику належать особи, які проводять багато часу на природі, особливо поблизу водойм — туристи, дачники, рибалки, працівники лісового та рибного господарства. Єдиним ефективним методом профілактики залишається регулярне використання репелентів під час перебування на свіжому повітрі.

За останні роки у Львівській області фіксували по кілька випадків захворювання щороку: у 2022 — два, у 2023 — три, у 2024 — чотири.

Источник: Westnews.info