У Луцьку створять комунальне підприємство «Центр первинної медичної допомоги» (відео)

Ще чотири роки тому у Луцьку об'єднали чотири міські поліклініки в одну й охрестили це комунальним підприємством «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади». Одна структура, один керівник, один бюджет. Голосували за це об'єднання у 21-му році на сесії Луцької міської ради.

Мовляв, після такої реорганізації заживуть усі – від пацієнтів до лікарів. Тоді заступниця міського голови Ірина Чебелюк запевняла, що вони прорахують усі ризики та працюватимуть над тим, щоб це об'єднання стало кращим аж на цілому заході України. Щоправда, тоді такий ентузіазм до об'єднання поділяли не всі обранці громади. Минуло чотири роки від багатообіцяючого об'єднання. І тепер первинку від'єднують. А точніше мають створити нову юридичну структуру комунальне підприємство «Центр первинної медичної допомоги».

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Конкурент TV»

Так, представниця Громадянського руху «СВІДОМІ» Алла Надточій ще чотири роки тому наголошувала: є певні побоювання щодо створення територіального медоб'єднання.

«Мене дуже сильно бентежило, чи дійсно не буде ризиків,

що декларації, які люди вже уклали зі своїми сімейними лікарями будуть випадати, що це за собою понесе. Це все ж таки недотримання коштів з Національної служби здоров'я України», – казала Алла Надточій.

Минуло чотири роки з моменту багатообіцяючого об'єднання, тепер первинку мають відокремити. Планується створення нової юридичної структури – комунального підприємства «Центр первинної медичної допомоги».

Начальник управління охорони здоров'я луцької мерії Володимир Лотвін на засіданні депутатської комісії пояснює: то, мовляв, не їх забаганки, а НСЗУ. Мусять це зробити, щоб не втратити договорів з національною службою. Запевняє: пацієнти нічого не відчують, бо ж існуючі декларації нібито мають переміститись автоматично на нову юридичну структуру, як на правонаступника.

«Зв'язувалися з медичною інформаційною системою, де є це є периферичний компонент центрального компонента від електронної служби здоров'я України, де є попереднє погодження, тільки вони очікують офіційний лист, офіційне рішення громади про правонаступництво. Вони зроблять, відповідно, перерозподіл цих декларацій до новоствореної юридичної особи»,

– зазначив Лотвін.

Хоча, як зауважила Алла Надточій, тоді, чотири роки тому, цей принцип правонаступництва чомусь не допоміг. Мовляв, укладені декларації, так би мовити, позлітали з системи й людям довелося їх переукладати. Щобільше, обраниця громади поцікавилась фінансовими наслідками від того об'єднання.

«Ми за цей період часу втратили чи все ж таки додавалось якесь фінансування до первинної медицини? Тому що на, наскільки я пам'ятаю, вже тоді ми бачили втрати, що було недофінансування. Пішов по фінансуванню дуже різкий спад. Відповідно воно за собою потягнуло й умови праці, і все інше», – зауважила Надточій.

Одначе чітких і зрозумілих відповідей, зокрема, від присутніх представників влади не прозвучало. Тож Алла Надточій нагадала членам комісії, що була проти такого об'єднання від самого початку, адже, на її погляд, первинки могли розвиватись самостійно, а в результаті відбувся відтік пацієнтів і лікарів у приватні заклади.

Цю тенденцію журналістам телефоном підтвердив і співрозмовник з медичної сфери, який працював в одному із закладів первинної медичної допомоги.

Наголосивши, що в приватні заклади тоді перейшли не просто лікарі, а одні із кращих фахівців, а за ними пішли їх пацієнти. Проте заступниця міського голови каже, вони тут ні при чому, крайня – НСЗУ.

«Як можна говорити про те, що з нашої вини люди пішли в приватну медицину? Це з якої вини? Приватну медицину підтримує на сьогодні НСЗУ, тому що вона спонукає розвиток приватної медицини», – розповіла заступниця міського голови Ірина Чебелюк.

В ході жвавих дискусій представниця громадянського руху «СВІДОМІ» зазначила: якби в міській раді думали про наслідки й дослухалися до аргументованих зауважень, то, можливо, не потрібно було б зараз, так би мовити, розгрібати негативні наслідки необдуманих рішень.

«Коли ми робимо такі речі, треба завжди думати про наслідки. І от на сьогодні ми маємо результат того, що у свій час було якесь таке одноосібне бачення того, що треба було приєднати. І ми маємо все ж таки, я вважаю, збитки, втрати для нашої громади», – резюмувала Надточій.

Зауважимо, питання щодо первинки винесуть вже на найближчу сесію Луцької міської ради. Головне, аби цього разу при голосуванні депутатська більшість зважила всі «за» і «проти» не на користь чиїхось амбіцій чи фінансових вигод, а таки на користь пацієнтів, себто мешканців Луцької громади. Адже саме їх інтереси вони й мають представляти в стінах мерії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Источник: Конкурент