Мобілізація в Україні: хто може отримати бронь у травні
В Україні певні категорії громадян мають відстрочку від мобілізації. Також працівники деяких підприємств можуть отримати бронювання. Бронювання від мобілізації — це особливий вид відстрочки, яка надається співробітникам критично важливих для держави підприємств. Тому, щоб отримати бронь, треба працювати на такому підприємстві, повідомляють Vikna.tv.
Питання бронювання працівників регулює постанова Кабміну №36, у ній вказано, які підприємства можуть забронювати 100% працівників. Перелік цих професій невеликий:
- медики;
- прокурори антикорупційної прокуратури;
- виробники зброї, дронів, військових товарів;
- працівники підприємств енергетичного, ядерного, вугільного, нафтогазового комплексів;
- підприємства ОПК, які мають контракти із ЗСУ;
- будівельники фортифікацій;
- працівники ДСНС (пожежники, сапери, рятувальники);
- поліцейські.
Якщо підприємство отримало статус об’єкта критичної інфраструктури,
його керівник зобов’язаний передати до Генерального штабу перелік працівників, які підлягають військовому обліку, для оформлення бронювання. Генштаб має три робочі дні на розгляд цього списку та передачу рішення до територіального центру комплектування. Після цього кожен співробітник отримує документ із підтвердженням відстрочки.
Є інший спосіб для оформлення бронювання. Це можна зробити через Дію. Керівник надає перелік працівників, а необхідну інформацію про них система автоматично отримує через сервіс Оберіг. Щоб працівник отримав бронь, він має:
- бути військовозобовʼязаним (старше 25 років або молодша, якщо має проходження військової кафедри чи військової служби);
- мати військово-обліковий документ з актуальними даними;
- перебувати на військовому обліку;
- мати актуальні військово-облікові дані у Резерв+ або ТЦК та СП.