Чортова каменюка летіла на Почаївську лавру: за 140 км від Луцька – містична зона (фото)

За 140 кілометрів від Луцька – у селі Підкамінь, що на Львівщині, розгорнулась аномальна зона із не лише містичною назвою Чортів камінь, а й загадковою місциною.

Про це пише «РБК-Україна».

Чортів камінь – це велетенська скеля, яка ніби самотньо стоїть посеред поля, не маючи поблизу жодних інших кам'яних утворень. Вчені вважають, що це залишок попереднього геологічного періоду, а місцеві легенди говорять, що камінь колись міг бути ідолом для стародавніх жителів.

За однією з легенд, якось уночі чорт взяв каменюку з Карпатських гір і поніс на Почаїв – його охопило бажання завалити лавру. Але дорога була далекою, коли біс дістався до цього пагорба, вже заспівали півні. Він не втримав каменя і впустив його, після чого кинувся навтьоки. Уночі до каменюки краще не ходити – біля нього раніше проводили жертвоприношення, поруч утворилося кладовище. Про це свідчать кам’яні хрести, які збереглися й до наших часів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На березі волинського озера лежить містичний камінь, який принесла Богородиця (відео)

Відомо також, що висота каменюки сягає 16 метрів, що рівноцінно триповерховій будівлі.

Навколо стоять кам’яні хрести – могили, на яких вишкрябано написи. Поруч з пагорбом, де розташований камінь, є дві печери. До однієї з них поставили високий хрест та загородили вхід. Науковці стверджують, що в цих печерах була церква та капличка. Років через 200-300 звідти добували камінь для будівництва.

З 2007 року у серпні поруч з каменем регулярно проводили етнографічний фестиваль «Підкамінь».

Згідно з письмовими джерелами, 1441 рік вважається роком першої згадки про Чортів камінь у Підкамені. На скелі – сліди деревяної споруди, згідно з літописними джерелами це сліди – стародавнього монастиря, на першому поверсі якого розташовувалися келії ченців на другому храм. Також стародавні літописи свідчать про те, що померлих ченців ховали на території монастиря, кам'яні хрести на могилах збереглися до наших днів. Численні пази і заглиблення, які утримували дерев'яні конструкції, аналогічні системам будівництва карпатських фортець Тустань і Бубнище. Дослідження засвідчують, що у період Галицько-Волинського князівства на камені була побудована церква, яка несла в першу чергу оборонний характер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Церква за ніч пішла під землю: за 30 км від Луцька – аномальне урочище (фото)
  • 😱У селі на Волині для відьом шили кожухи із бджолиних крил (відео)
  • Мертві сиділи, як живі: за 140 км від Луцька – магічне урочище, де здійснюються бажання (відео)

Источник: Конкурент