Коли після Великодня можна працювати на городі
Великдень є одним з найбільших християнських свят. Тиждень після Великодня отримав назву Світлого тому, що в ці дні у храмах лишаються відкритими Царські Ворота на знак того, що своєю смертю Ісус Христос відкрив людям дорогу до Царства Небесного. Загалом святкування Великодня триває аж до Вознесіння.
Про це пише ТСН.
Чи можна працювати на городі у Світлий тиждень після ПасхиЦерква не забороняє працювати у святкові дні, цього немає у Святому писанні. Під час великих православних свят священнослужителі радять відкласти на інший час важку, брудну роботу, крім послуху, або термінової праці, необхідної «для допомоги хворим і слабим». А святкові дні присвятити Богу, піти до церкви чи помолитися вдома, почитати Біблію.
Категорично заборонено працювати протягом першого тижня після Великодня – так кажуть у народі. Старші люди вважають, що в цей час не можна працювати на землі, тому що його краще присвятити молитвам, відвідуванню церкви та зверненню до Бога.
Вірянам краще звернутися у своїй парафії до священника, щоб він благословив працювати на землі, в саду, на городі чи виконувати іншу господарську роботу у Світлу седмицю.
Як пояснює архімандрит Аліпій, «коли кажуть, що не можна працювати у свята, то це не зовсім правильно. Треба бути на богослужіннях святкових днів. А поміж службами робити добрі справи. Наприклад, скопати город немічній бабці у ці дні не тільки не гріх, а навіть бажане, бо цією справою святимо великий день! Це треба робити упродовж усіх восьми днів Пасхи».
Різні народні сільськогосподарські звичаї, забобони не пов'язані з церквою. Деякі люди продовжують щороку у пасхальні дні працювати в городі.
Нагадаємо: за кілька днів до Великодня можна садити рослини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Великодні бокси: де у Луцьку і за скільки можна купити усе готове до свята
- Розклад богослужінь у соборі Святої Трійці в Луцьку на Страсний тиждень і Великдень
- Як у луцькому соборі освячували вербу (фото)