Чи буде в Ірпені ще одна красива набережна? (відео)
Непрохідні хащі, зарослі очерету, повалений сухостій і сміття. Саме так зараз виглядає річка Буча та її заплава зі сторони Ірпеня. Прогулюватися чи відпочивати тут наразі складно. Але невдовзі ситуація може змінитися.
Про те, як зберегти річку Буча, зробити її повноводнішою, а заплаву — придатною для відпочинку, говорили в Ірпінській міськраді. У зустрічі взяли участь представники громадських організацій, місцевої влади та бізнесу.
Лариса Пілявська, голова ГО «УТОПІК»:
«Нас турбує, що йде активне будівництво навколо річки Буча. Тому прийшли до вас ініціативною групою, щоб долучитись як громадськість до розбудови річки Бучі і врахувати вже всі помилки, які ми зробили, знайти спільну мову і зробити зараз таким чином, щоб ми виконуючи всі міжнародні конвенції, зробили найкращий об’єкт, який ми будемо мати».
Після короткої розмови, усі учасники зустрічі зійшлись на тому, що річку потрібно розчистити, а береги – укріпити. Також підняли питання шлюзів, які регулюють рівень води.
Володимир Шовковий, підприємець:
«Автоматичної системи вимірювання рівня води немає. Все по дзвінках: «Давайте відкриємо задвижку». Там якийсь дядько відкрив, забув, не закрив. І там вода то є, то немає. Там когось затопило, щось порушилось».
Анжела Макеєва, в.о. Ірпінського міського голови – секретар ради:
«Ми розуміємо, що річка велика, вона протікає не тільки в нашій громаді і ви правильно кажете для того, щоб вона функціонувала і все було добре, залучати треба всі громади і це стосується не тільки однієї річки, це стосується всієї екології нашої країни. Тому давайте на нашій громаді покажемо приклад як громадськість співпрацює з бізнесом, з місцевою владою і разом будемо стукати у всі двері – Міністерства і вище. Я думаю ми з цього щось дуже гарне зробимо і корисне».
Уся земля вздовж річки Буча в Ірпені – давно в приватній власності.
Зараз на деяких ділянках в мікрорайоні «Синергія» тривають будівельні роботи. Будуються АЗС, супермаркет та багатоквартирні будинки. Представники бізнесу кажуть, вони теж зацікавлені у тому, щоб на берегах Бучі навести лад.
Володимир Співак, директор ІГ «MOLODIST»:
«Ми б хотіли почистити, розчистити, зробити якесь берегоукріплення. Якщо люди захочуть, і ви захочете, і міська рада, якщо скаже, що розглядаємо побудувати там набережну якусь маленьку, ми теж «за», якщо всім це потрібно».
У підсумку представники громадськості, влади та бізнесу домовилися створити спільну робочу групу, яка працюватиме над збереженням річки Буча.
Валерій Гребенюк, голова ГО «Народ і право»:
«Вирішили, що для того, щоб виконувався водний кодекс треба робити все спочатку, тобто починати із закону – те, що ми і будемо робити. І вже робоча група буде напрацьовувати конкретний план дій. Буде якесь красиве місце, облагороджене, якась набережна. Те, що можна зробити для людей і тільки так».
Після зустрічі разом із директором Інвестиційної групи «Молодість» Володимиром Співаком ми виїхали туди, де невдовзі може з’явитися місце для відпочинку мешканців всього мікрорайону «Синергія». Ось тут між ЖК «Бургурндія-3» та річкою Буча запланована велика пішохідна алея та площа. Їх облаштують на приватній землі підприємця. У перспективі вони з’єднають цей мікрорайон із набережною.
Володимир Співак, директор ІГ «MOLODIST»:
«Ми готові профінансувати алею, зі спортивними і дитячими майданчиками, з великою площею для цього мікрорайону. На площі буде кінотеатр, амфітеатр. Зараз ми не бачимо тут зараз людей, люди не гуляють з песиками, не жарять шашлик. Природу ми маємо берегти, річку ми маємо почистити, але не забувати, що ми живемо в місті і ця річка – саме в місті, а значить має використовуватися містянами».