У Чорнобилі запрацювала сонячна електростанція, побудована за кошти Іспанії

12 квітня у Чорнобилі відкрили нову сонячну електростанцію (СЕС), кошти на будівництво якої виділив уряд Іспанії за квоти на викиди парникових газів у межах Кіотського протоколу.
Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
За словами міністерки захисту довкілля та природних ресурсів Світлани Гринчук, реалізовувати цей проєкт почали ще у 2019 році, але зупинили з початком повномасштабного вторгнення. Пізніше будівництво поновили, й восени 2024 року проєкт вийшов на фінішну пряму. Зараз сонячна станція повністю готова до введення в експлуатацію та під’єднана до енергосистеми України.
Фото: t.me/mindovkillia.
Вартість будівництва СЕС перевищила 30 млн грн. Ця фотоелектрична станція складається з 2244 монокристалічних сонячних модулів. Їх розташували на площі 13 тис. кв. м.
Світлана Гринчук подякувала за підтримку в реалізації цього проєкту уряду Іспанії. Вона розповіла, що іспанці мають план до 2030 року перейти на 70% “зеленої” енергетики в економіці і підтримують Україну на шляху до енергоефективності.
“Ця країна є ключовим фінансовим партнером у створенні нової сонячної станції. Будівництво відбулося за кошти, які було виділено урядом Іспанії за квоти на викиди парникових газів у межах Кіотського протоколу. Це надважливе та дуже своєчасне вкладення у нашу “зелену” енергетику”, – зазначила міністерка.
Нагадаємо, що це не перша СЕС, яка виробляє електроенергію на території Чорнобильської зони відчуження. Раніше, у 2018 році, відкрили "Солар Чорнобиль-1" – сонячну електростанцію з 3762 сонячних модулів. Вона знаходиться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, безпосередньо біля її 4-го енергоблока. Річна продуктивність цієї електростанції становить 1024 МВт·год/рік.

Як днями розповідала ЕкоПолітика, мережа АТБ заощаджує 1,5 млн грн на кожному магазині завдяки встановленим СЕС.

Источники: Экополитика +1 похожая