Вчитель із Судилківського ліцею переміг у всеукраїнському проєкті «Грай за рівність» для викладачів фізичної культури

Вчитель із Судилківського ліцею переміг у всеукраїнському проєкті «Грай за рівність» для викладачів фізичної культуриПідтримка рівних можливостей у спорті, робота в складних умовах воєнного часу та натхнення школярів до занять фізичною культурою — саме за це вчитель фізичної культури Мушинський Віталій із Судилківського ліцею, що у Шепетівському районі, увійшов до числа переможців всеукраїнського проєкту «Грай за рівність», ініційованого Klitschko Foundation.

Серед 80 учасників із різних куточків України він не лише успішно пройшов 4-денне інтенсивне навчання, але й отримав для свого закладу освіти набір сучасного спортивного інвентаря. Цей набір дозволить проводити заняття за шістьма модулями відповідно до концепції Нової української школи.

«Побачивши оголошення про набір на проєкт «Грай за рівність», я без вагань вирішив долучитися. Вже давно мріяв створити спортивне середовище, у якому кожна дитина почувалася б впевнено та безпечно — незалежно від статі, фізичних чи інших особливостей. Цей проєкт дав мені необхідні знання та інструменти, щоб втілити цю мрію в життя»,

— ділиться враженнями Віталій Мушинський.

З 16 квітня по 25 квітня 2025 року в межах проєкту «Грай за рівність», організованого Klitschko Foundation за підтримки UEFA Foundation for Children, 80 вчителів фізкультури з усіх областей України пройшли навчання, покликане допомогти впроваджувати гендерну рівність на уроках. Окрему увагуприділено розвитку навичок мотивації школярів до активного способу життя.

Після навчального модуля всі учасники реалізовують локальні спортивні ініціативи у своїх школах: проводять фестивалі, спортивні виклики, змагання та конкурси. Найактивніші з них отримують від Klitschko Foundation комплекти сучасного інвентаря для підтримки шкільного спортивного життя.

«Для мене, як для педагога, безпека дітей — пріоритет. Але не менш важливим є і їхній вибір. Я не вимагаю медалей, але коли учень чи учениця обирають гру у волейбол чи руханку замість сидіння в телефоні — це вже перемога», — зазначає Віталій Леонідович.

Проєкт «Грай за рівність» реалізується з 2022 року. За цей час понад 56 000 дітей по всій Україні взяли участь у спортивних заходах,

челенджах, фестивалях ініційованих вчителями-учасниками програми. Незважаючи на повітряні тривоги, відключення світла та інші виклики, учасники продовжують створювати можливості для занять спортом.

«Грай за рівність» — це не просто про фізичне виховання. Це проєкт, який допомагає бачити в кожному учневі особистість, не зважаючи на гендерні стереотипи. Ми хочемо, щоб дівчата та хлопці мали однакові шанси на успішне, активне майбутнє, яке вони самі оберуть», — підкреслює директорка Klitschko Foundation Ангеліна Осадча.

Klitschko Foundation — благодійна організація, яка інвестує в майбутнє України через всебічний розвиток молодих людей. Фонд реалізував понад 160 проєктів та залучив 2,5 мільйони учасників за 21 рік діяльності.

UEFA Foundation for Children — міжнародна організація, створена УЄФА з метою підтримки освітніх та спортивних ініціатив, що сприяють розвитку дітей у Європі та за її межами.

Источник: День за днем