Лікар-невролог, д. мед. н., професор пояснив, чому болить шия

Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.

Деталі

Чому у людей зараз так часто болить шия, розповідає лікар-невролог, д. мед. н., професор, Сергій Сова.

Біль у шиї: поширені причини та коли звертатися до лікаря

За даними ВООЗ, біль у спині та шиї вже 30 років є одними з основних причин втрати працездатності, тісно переплітаючись з депресією. В умовах високого рівня стресу та тривоги в Україні біль у шиї став особливо актуальним. М'язова напруга шийно-комірцевої зони є природною реакцією на страх, вибухи, війну та хронічний стрес.

Коли звертатися до лікаря?

Якщо біль у шиї виник через очевидну причину (перенапруження, забій) і триває менше 5 днів без обмеження рухливості та неврологічних симптомів (біль, що віддає в інші частини тіла, порушення чутливості, слабкість), зазвичай достатньо простих знеболювальних.

Негайно зверніться до лікаря, якщо:

Біль супроводжується обмеженням рухів у шиї.

З'являються неврологічні симптоми:

  • Біль, що іррадіює.
  • Порушення чутливості.
  • Слабкість у кінцівках.
Як розпізнати невропатичний біль?

Невропатичний біль майже завжди супроводжується зміною чутливості. Його ознаки:

  • Пекучий характер.
  • Біль віддає в інші частини тіла.
  • Супроводжується затерпанням.
  • Поширюється по всій кінцівці навіть від легкого дотику.
Лікування невропатичного болю:

Важливо знати, що звичайні знеболювальні та протизапальні засоби при невропатичному болю неефективні. Його лікують препаратами, що впливають на причину: антиконвульсантами (для зниження м'язового тонусу) та антидепресантами (для зменшення стресу). Також можуть застосовуватися місцеві анестетики для блокади.

Чи можна ігнорувати біль, якщо немає тривожних симптомів?

Неінтенсивний біль можна терпіти до 10 днів. Однак помірний біль краще не ігнорувати та звернутися до лікаря, якщо він не минає протягом 2 днів, особливо за наявності супутніх симптомів (окрім кріпатури після тренувань).

Профілактика болю у шиї:

Найефективніша профілактика – це здоровий спосіб життя. З віком (після 30-40 років) багато хто перестає робити зарядку, мало ходить пішки, не слідкує за поставою. До цього додається стрес, що призводить до м'язової напруги та порушення постави, утворюючи замкнене коло: малорухливість → зміна постави → м'язова напруга → стрес → ще більша напруга та біль.

Отже, запобігти болю в шиї цілком можливо, і багато залежить від нашої свідомості та способу життя. Будьте здорові!

Источник: META