Теорія кохання: скільки разів за життя ми закохуємось
За “Теорією трьох кохань” закоханість трапляється лише тричі в житті.
Цю ідею підтвердило дослідження, проведене у квітні 2024 року спеціалістами бренду спідньої білизни Pour Moi. У ньому взяла участь піддослідна група з 2039 осіб віком від 25 років, половина з яких на той момент перебували у стосунках. Результати засвідчили: майже кожен третій (31%) мав від трьох до чотирьох партнерів, перш ніж знаходив справжнє кохання.
На що схожі стосунки за “Теорією трьох кохань”Перше кохання
Кохання, яке видається нам казковим і, здається, триватиме вічно. Найчастіше це досить “поверхнева” історія, з великим акцентом на судження оточення. "Хоча перше кохання має вигляд справжньої любові, зазвичай це не те глибоке почуття, яке можна відчути з часом. Розбите серце наприкінці історії спочатку видається невиліковним, проте таке кохання минає досить швидко. Що залишається в пам’яті? Ураган емоцій — і усвідомлення того, що навіть найінтенсивніші стосунки не обов’язково тривають вічно», — каже Роксі Нафусі, тренерка з особистого розвитку.
Інтенсивне кохання
"Це почуття перевертає все до гори дриґом.
— пояснює Роксі Нафусі. — Стосунки стають дзеркалом душі: ми стикаємося з власною невпевненістю, усвідомлюємо свої потреби та бажання. А іноді — відчуваємо ревнощі, страх і розгубленість, яких раніше не знали. Такий зв’язок часто супроводжується драматичними злетами й падіннями. Ми прагнемо зробити іншу людину ідеальним партнером — і самі намагаємося стати досконалими для неї». Історія кохання, схожа на американські гірки, здатна призвести до образ і втрати довіри. «Відчай, який настає після завершення таких стосунків, може бути нестерпним. Але саме крізь це горе ми дорослішаємо, змінюємося, розвиваємося — і відкриваємо в собі внутрішню силу й стійкість, про які навіть не здогадувалися», — підсумовує Роксі.
Безумовна любов
Треті стосунки можна назвати безумовним коханням. Часто вони стаються після болісного розриву. "Коли ми оговтуємося після попередніх стосунків та намагаємося розвинути любов до себе, з’являється несподіване кохання. Таке, що виникає нізвідки та здається абсолютно правильним. Немає ігор, лише відчуття причетності, — каже Роксі Нафусі. — Ми приймаємо іншу людину з усіма недоліками та надихаємо одне одного стати кращою версією себе. У таких стосунках ми працюємо разом, щоб подолати труднощі заради спільного майбутнього. Що ми виносимо із цих стосунків? Те, що справжнє кохання існує, і що можна почуватися в повній безпеці, захищеності та купатися в любові іншої людини”.
За матеріалами: Vogue.fr