У Козятинському музеї оцифрують експонати завдяки гранту конкурсу «Твори добро»
Комунальний заклад «Музей історії міста Козятин» став переможцем конкурсу мікрогрантів «Твори добро» з проєктом «Діджиталізація музейних експозицій новітніми технологіями». Загальний обсяг фінансування склав 93 676 грн, що дозволить музею реалізувати амбітну і надзвичайно актуальну ініціативу – зробити історію ближчою та доступнішою для сучасного відвідувача.
Сертифікат на 100 тисяч гривень вручив керівниці музею співорганізатор конкурсу, козятинчанин Микола Філонов.
Конкурс «Твори добро» започаткувало та проводить ГО «Ми – Вінничани» за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді» при участі народних депутатів України Лариси Білозір, Геннадія Вацака, Миколи Кучера, а також Олександра Домбровського, Сергія Кудлаєнка та голови Благодійного фонду Миколи Філонова «Український альянс».
За грант музей планує придбати настінний сенсорний термінал «Асистент 43», до якого буде інтегровано спеціально розроблений мультимедійний контент. Це дозволить в інтерактивній формі демонструвати архівні документи, історичні довідки та особисті історії репресованих козятинців. Адже головна мета проєкту є збереження та поширення історико-культурної та духовної спадщини краю.
Директорка музею, Лілія Макаревич, розповіла про ідею та натхнення до участі в конкурсі:
«Ми вирішили подати цей проєкт, бо розуміємо, що без новітніх технологій відкриття нової експозиційної зали, присвяченої репресованим землякам, просто неможливе. Сенсорний термінал дозволить зібрати велику кількість цифрових матеріалів, зокрема з архівів Вінницької області, і представити їх у зручній формі для кожного відвідувача». У музеї звертається до жителів Козятинщини з проханням поділитися матеріалами про своїх родичів, репресованих радянською владою. Важливу роль у реалізації проєкту відіграв Микола Філонов, меценат і один з організаторів конкурсу. Під час вручення сертифіката на 100 000 грн він зазначив:
«Мені дуже приємно, що саме Козятин став стартом нового етапу конкурсу. Це рідне для мене місто. Я вперше побував у музеї і переконався – там є унікальні експонати, які заслуговують на сучасну подачу та широку аудиторію. Історія повинна жити не лише в експозиціях, а й у серцях людей».
Музей звертається до жителів Козятинщини з проханням поділитися матеріалами про своїх родичів, репресованих радянською владою. Матеріали можна принести в музей — їх відсканують або сфотографують для включення до цифрової експозиції.