Безпліддя і гормональні збої: Як війна впливає на здоров'я жінки?

На фоні стресу у жінок стали загострюватись хронічні захворювання і дедалі частіше проявлятись небезпечними симптомами.

Порушення менструального циклу веде до відсутності овуляції, а це, зі свого боку, до безпліддя. І тільки коли ми знімаємо сильний стрес — настає вагітність.

Якщо гормон стресу кортизол виділяється на короткий час, то це вмикає захисні властивості нашого організму. Але коли він виділяється знов і знов, організм виснажується. У жінок крім кортизолу піднімається ще й рівень пролактину, який в нормальних умовах виділяється, коли жінка годує грудьми.

Природою влаштовано, що коли жінка годує, у неї немає овуляції, адже вона не може і годувати дитину, і виношувати. Тому коли під впливом стресу виділяється багато кортизолу і підвищується рівень пролактину, як наслідок порушується цикл, а потім виникає безпліддя.

Ще стали часто діагностувати кісти (доброякісні утворення, порожнини з рідиною всередині). Коли у жінки ановуляція, виникають так звані фолікулярні кісти. Фолікул дозріває, але гормонів бракує, і він не розривається, перетворюючись на кісту.

За останній рік понад 20% пацієнток звернулися з міомами, близько 30% — з кістами, десь 15% — із безпліддям, понад 10% — із завмерлими вагітностями, і близько 25% припадає на інші гінекологічні захворювання, пов’язані з ендометрієм і шийкою матки.

Ще одна дуже сумна тенденція — хронічні болі, які часто виникають на тлі хвилювань. Можуть боліти м'язи, спина, суглоби. З'являються мігрені. Симптоматично цей стан можна лікувати за допомогою обезболюючих, але без психологічної підтримки не обійтись. Насамперед треба ввести фізичні навантаження, аби зняти емоційне виснаження організму.

Виникають і соматичні проблеми, тобто загострюються такі захворювання, як гастрити, коліти, ентероколіти, виразкова хвороба шлунку, цукровий діабет другого типу, гіпертонічна хвороба, різні дерматити, екземи, псоріаз, акне, алопеція.

Источник: Наша мама