Селен: чим корисний для здоров’я та де його шукати

Селен — незамінний мікроелемент, який виконує важливі функції в організмі. Він бере активну участь у роботі всіх антиоксидантних систем, а також у процесі гормональних обмінів щитоповидної залози. При серйозному дефіциті селену розвивається кардіоміопатія, а при надлишку виникає симптоматика отруєння.

Функції селену в організмі

  • Селен відіграє важливу роль в людському організмі, позитивно впливаючи на біохімічні процеси і реакції. Він незамінний для серця, імунітету, репродуктивних органів, щитовидної залози. Корисний мікроелемент для очей, шкіри і для волосся.

  • Мінерал має антиоксидантну дію, знижує рівень вільних радикалів і мінімізує їх негативну дію на організм. Ця функція елемента корисна для людей зі шкідливими звичками (палінням, зловживанням алкоголю).

  • Завдяки антиоксидантній дії корисний селен для серця, оскільки знижує ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи. Мінерал виводить важкі метали, знижує рівень поганого холестерину, усуває окислювальні і запальні процеси. Це захищає від атеросклерозу, інсульту, ішемічної хвороби або серцевого нападу.

    У медицині використовується як допоміжний елемент при лікуванні аритмії, а також для профілактики кисневого голодування тканин серця.

  • Важлива функція мікроелемента — підтримка розумових здібностей і профілактика хвороби Альцгеймера. Численні дослідження довели, що прийом препаратів або вживання продуктів, що містять мінерал, покращують пам’ять і концентрацію уваги.

  • Неоціненна користь селену для печінки, оскільки мінерал виступає в ролі гепатопротектора і бере участь у відновленні гепатоцитів. Він підтримує роботу органу при гепатиті і регулює процес утворення жовчі.

  • Селен оптимізує роботу органів шлунково-кишкового тракту, покращує мікрофлору кишечника і ферментативні процеси, прискорює регенерацію слизових оболонок і регулює рівень РН в стравоході.

  • Мікроелемент підтримує роботу щитовидної залози: захищає від негативного впливу навколишнього середовища і окислювальних процесів, стимулює синтез гормонів. Йод і селен в комплексі запобігають розвитку гіперплазії щитовидки або гальмують прогрес захворювання. Достатній вміст мінералу і нормальна робота органу забезпечують зростання тіла і злагоджене функціонування внутрішніх органів.

  • Незамінний селен для імунітету: бореться із запаленнями, захищає клітини від руйнувань, підсилює захисні функції організму.

Де знайти селенЙого найбільше в м’ясі та субпродуктах, а також молочній продукції. В організм тварин селен потрапляє з рослинного корму, тож і рослини містять селен, особливо капуста, цибуля та кукурудза.

У продуктах рослинного походження також є селен.

Реклама

Рекомендації щодо раціону, прийняті в США на період 2015-2020 років, кажуть, що отримувати мікроелементи і вітаміни варто з їжі, і закликають споживати селен разом із молочною продукцією, злаками, яйцями, рибою та м’ясом.

Найкращим джерелом селену є бразильські горіхи.

Розрахувати, скільки селену ви споживаєте, досить важко з огляду на залежність. Селен в добавках та продуктах буває у формі селенітів та селенметіоніну. Перші засвоюються на 50%, а другий — на 90%.

Деякі дослідження вказують, що продукти, збагачені селеном, ефективніші за добавки селенметіоніну.

Споживання селену в дозі понад 300 мкг/добу впродовж 5 років збільшував ризик передчасної смерті в найближчі 10 років.

Якщо ви приймаєте добавки селену,

не перевищуйте дози 100 мкг, цього достатньо.

Які вітаміни та мінерали найкорисніші для жіночого здоровʼя — читайте в новині.

Читайте також

  • Дата публікації 18:00, 16.02.25 Категорія Здоров’я Кількість переглядів 14k Вітаміни для гарної пам’яті: як не забувати, навіщо ви зайшли до кімнати Автор публікації

    Віра Хмельницька

  • Дата публікації 09:13, 14.11.24 Категорія Актуальна тема Кількість переглядів 34k Коли краще пити вітаміни: вранці чи ввечері Автор публікації

    Станіслава Бондаренко

  • Дата публікації 11:25, 21.08.24 Категорія Здоров’я Кількість переглядів 66k Вчені назвали 4 вітаміни, які подовжують життя: в яких продуктах міститься найбільше Автор публікації

    Віра Хмельницька

Источник: ТСН