Менеджер з «Мотор Січ» за звинуваченням у пособництві окупантам отримав умовний вирок

Солом`янський районний суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості з колишнім менеджером АТ «Мотор Січ» Олегом Дзюбою.

Дзюба по суті дав покази проти президента АТ «Мотор Січ» Вʼячеслав Богуслаєва.

У березні-квітні 2022 року «Мотор Січ» поставила китайській компанії за договором 2021 року три партії запчастин для ремонту авіадвигунів. Надалі такі запчастини з КНР ввозилися до Росії через посередницькі компанії громадян РФ на російські заводи для ремонту авіадвигунів. Як стверджує Дзюба, він особисто обговорював постачання з Богуслаєвим і останній достовірно знав, що «Мотор Січ» постачає запчастини до Росії.

Дзюба обвинувачувався за декількома статтями ККУ, зокрема у пособництві з окупантами, перешкоджанню діяльності ЗСУ та сприянню терористичній організації.

Ось перелік статей ККУ за якими менеджер власника АТ «Мотор Січ» Богуслаєва обвинувачувався:

ч.3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.4 ст. 111-1, ч.3 ст.27, ч.2 ст.28, ст. 111-2, ч.3 ст. 27, ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 258-3, ч.3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.1 ст. 114-1 КК України.

Угода про визнання винуватості була укладена 18 березня 2025 року.

У вироку йдеться: «До 2014 року співпраця АТ «Мотор Січ» з підприємствами військово-промислового комплексу російської федерації здійснювалась у рамках виробничої та науково-технічній кооперації підприємств оборонної галузі. Основними споживачами авіаційних двигунів були Казанський та Ростовський вертолітний заводи, а також авіадвигунобудівні підприємства російської федерації. Постачання товарів військового призначення, подвійного використання здійснювалось через підконтрольні АТ «Мотор Січ» російські підприємства на підставі дозволів Державної служби експортного контролю України.

Не зважаючи на початок 24.02.2022 відкритої збройної агресії російської федерації, службові особи АТ «Мотор Січ» продовжили постачання товарів до російської федерації для підтримки військового потенціалу останньої та з метою надання допомоги у посиленні обороноздатності країни-агресора, що створює реальні загрози національній безпеці України».

У суді Дзюба розповів, що року працював у «Мотор Січ» з 1987 року. У 2015 році був призначений на посаду директора зовнішньоторговельного департаменту й відповідав за укладення контрактів.

Перебував під керівництвом генерального директора, а в подальшому, президента АТ «Мотор Січ» Вʼячеслав Богуслаєва.

Указом Президента України у 2014 році експорт товарів військового призначення у Росію припинився. Але «Мотор Січ», за словами Дзюби, продовжила продаж товарів до РФ, скориставшись «посередництвом» компаній із КНР.

Вже після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну за схемою, яку вигадав Богуслаєв «Мотор Січ» ввезла до Росії запчастин до авідвигунів на суму понад 71 млн грн.

Крім того, у травні 2022 року «Мотор Січ» поставила компанії з Гонконгу двигуни для гвинтокрилів російського виробництва.

Олег Дзюба підтвердив, що у Богуслаєва вигадали схему вивозу з «Мотор Січ» заготівок для виготовлення у «ДНР» лопаток до авіаційних двигунів. Філіал АТ «Мотор Січ», який виготовляв такі лопатки, знаходився на окупованій території Донецької області — у місті Сніжне. Щоб замаскувати ці дії, запчастини продавали до Обʼєднаних Арабських Еміратів, а далі через підконтрольні компанії ввозили до Росії і, зрештою, до Сніжного. Кошти за виготовлення сплачувались РФ, а податки — у так звану ДНР.

Олександра Дзюбу засудили до 5 років позбавлення волі і звільнили від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки. До вироку Дзюба перебув у СІЗО приблизно 2.5 роки. Нагадаємо, що у Кривому Розі ухвалили вирок зраднику який наводив ракетні удари по мостах та об’єктах військової та критичної інфраструктури.

Источники: Патріот Донбасу +1 похожая