За співпрацю з росіянами один з колишніх директорів Мотор-Січі отримав дивний приговор

Ексдиректор Департаменту зовнішньої торгівлі АТ Мотор Січ Олег Дзюба, якого було арештовано разом із власником підприємства Вячеславом Богуслаєвим отримав вирок. Колишній посадовець зізнався у колабораційній діяльності та посібництві державі-агресору. Його засудили до 5 років, але... умовно. Докладніше – "ЗаБор".

Солом’янський районний суд Києва виніс вирок колишньому директору зовнішньоторговельного департаменту АТ «Мотор-Січ» Олегу Дзюбі. Його підозрювали одразу по трьох статтях — колабораційна діяльність, пособництво державі-агресору та участь у терористичній групі чи організації.

Колишній топменеджер "Мотор Січ" повністю визнав свою вину та пішов на угоду зі слідством.

Згідно зі свідченнями Дзюби, з 2014 року, попри заборону України на експорт товарів військового та подвійного призначення до Росії, запорізьке підприємство продовжило продаж таких товарів до РФ, скориставшись "посередництвом" компаній з Китаю.

Відомо, що на початку 2022 року Олег Дзюба перебував у росії, де проводив зустрічі з приводу подальшого експорту продукції "Мотор Січ", до РФ, про результати яких по поверненню в Україну доповів Вячеславу Богуслаєву.

Після початку повномасштабної збройної агресії РФ проти України у березні-квітні 2022 року АТ "Мотор Січ" поставило китайській компанії на виконання умов договору, укладеного ще у 2021 році, три партії запчастин для ремонту авіадвигунів. Надалі, такі запчастини підлягали вивезенню з КНР до РФ через посередницькі компанії на відповідні заводи РФ для ремонту авіадвигунів.

Також Дзюба засвідчив, що постачання до РФ особисто обговорював з Вячеславом Богуслаєвим, який "достовірно знав, що АТ "Мотор Січ" постачає запчастини саме до РФ".

Крім того, "Мотор Січ" у травні 2022 року здійснило постачання двигунів, які встановлюють на гвинтокрилах, компанії з Гонконгу за укладеним у 2020-2021 роках договором на постачання 128 таких двигунів, поставивши приблизно половину від кількості, зазначеної у договорі. Такі двигуни підлягали встановленню на певні гвинтокрили, виробником яких є відповідні заводи РФ.

Також відомо, що Дзюба оговорював з Богуслаєвим схеми вивозу "стенду для випробування авіаційного двигуна" під виглядом іншого товару та збільшення кількості двигунів, які зберігались у філії АТ "Мотор Сіс",

під продаж за контрактом, який вже був закритий.

Окрім того, колишній топменеджер засвідчив, що на "Мотор Січі" вигадали схему вивозу заготівок для виготовлення у "ДНР" лопаток до авіаційних двигунів, оскільки філіал запорізької компанії, що у Сніжному Донецької області, який виготовлював такі лопатки, знаходився на тимчасово окупованій території.

"З цією метою запчастини були вивезені до Об`єднаних Арабських Еміратів, звідки через підконтрольні компанії, стосовно яких були санкції в Україні, ввезені до РФ, звідки до Сніжного, що підконтрольне "ДНР". Грошові кошти за виготовлення сплачувались РФ, а податки, відповідно, до "ДНР", — йдеться в матеріалах судової справи.

Солом'янський районний суд Києва виніс Олегу Дзюбі вирок у вигляді 5 років позбавлення волі з трирічним іспитовим строком. Одразу по завершені судового засідання кошишнього топменеджера звільнили з під варти.

Як повідомлялось, Олега Дзюбу разом з Вячеславом Богуслаєвим було затримано у жовтні 2022 року.

5 листопада 2024 року, експрезидент корпорації “Мотор Січ” В'ячеслав Богуслаєв, був госпіталізований до лікарні та мав різке погіршення здоров'я. За інформацією ЗМІ зараз його стан покращився.

Відомо, що Вячеслав Богуслаєв просив обміняти його на українських військовополоненних. Однак наприкінці лютого цього року в Секретаріаті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими повідомили, що такого запиту з боку росії не було.

Влітку минулого року в дохід держави було конфісковано понад 600 млн гривень, що належали колишньому власнику «Мотор-Січ».

Источники: Забор +1 похожая