Іспанський Алькасар у Сеговії: замок на вершині епох дивує і сьогодні (ФОТО)

Розташований на пагорбі над злиттям річок Кламорес і Ересма, іспанський Алькасар у Сеговії є одним із найбільш знакових замків Європи. Замок Сеговії був неприступною фортецею і розкішною королівською резиденцією протягом століть. Сьогодні це один із найвидатніших зразків іспанської готики та архітектури ерреріана.

Замок датується іспанським завоюванням Сеговії 1085 року, коли кам'яна споруда, ймовірно, замінила стару дерев'яну фортецю. Через століття його перетворив на головну резиденцію монархів король Альфонсо VIII Кастильський, незалежного на той час королівства. Наслідки великої пожежі 1258 року призвели до того, що його нинішній вигляд почав набувати форми, особливо з прийняттям готичного стилю і будівництвом чудового Залу королів.

Прибуття Катерини Ланкастерської, англійської дружини короля Кастилії Генріха III, принесло ще один значний період розширення замку, що розпочався 1390 року. Її регентство та правління її сина короля Хуана II та онука Генріха IV перетворили Алькасар на готичне диво. Найважливішим доповненням стала масивна вежа Хуана II, яку він побудував для охорони входу.

Смерть Генріха IV залишила спірне питання про престолонаслідування і зупинила несуттєве будівництво. Його єдинокровна сестра Ізабелла I — покровителька Христофора Колумба — знайшла притулок в Алькасарі 1474 року і використовувала його як військову базу. Десятиліття потому її онук, король Філіп II, підніс Алькасар до його повної пишноти під час іспанського Відродження.

Філіп II відреставрував частини замку — насамперед двір — у суворому, неприкрашеному еррерському класичному стилі. Він також запровадив французькі конічні дахи, надавши Алькасару його характерного поєднання м'якого домашнього затишку та оборонної могутності, яке давно захопило уяву людей.

Джеймс Баресел

Джеймс Баресел — позаштатний автор, який співпрацював з такими різноманітними періодичними виданнями, як Fine Art Connoisseur, Military History, Claremont Review of Books і New Eastern Europe.

Источник: Велика Епоха