Найбільші порушення в екосфері за 19-25 квітня. Дайджест

Журналісти ЕкоПолітики зібрали для своїх читачів 5 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, про які стало відомо протягом тижня – з 19 по 25 квітня. Інформацію щодо них оприлюднювали Національна поліція України, а також Державна екологічна інспекція та її підрозділи.
1. Екоінспектори Поліського округу розрахували шкоду через засмічення земельних ресурсів та забруднення атмосфери внаслідок атаки ворожого безпілотника. Вона перевищила 465 млн грн. 10 квітня ворожий дрон влучив у багатоповерхівку в Житомирському районі. Це спричинило викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та засмічення грунтів.

2. У Бердичеві ТОВ "Комплекс екологічних споруд" має сплатити понад 1,6 млн грн за скид недостатньо очищених стічних вод у річку Гнилоп’ять. Претензію саме на таку суму пред’явила підприємству Держекоінспекція Поліського округу. Її фахівці встановили, що з 19 червня по 31 грудня минулого року ТОВ "КЕС" скинуло у річку майже 700 тис. м3 недостатньо очищених стічних вод.

3. Поліція Харківщини завершила досудове розслідування щодо групи з 8 "чорних лісорубів", які орудували на території області.

З 2023 року вони незаконно вирубали близько 540 м3 деревини. Сума завданих державі матеріальних збитків – понад 5 млн грн.
Фото: hk.npu.gov.ua.
Всі фігуранти отримали підозри за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 7 років позбавлення волі. Незабаром порушники постануть перед судом.
4. Держекоінспекція Карпатського округу пред’явила претензію Веренчанській сільській раді Чернівецької області на суму майже 2 млн грн за незаконну порубку 35 дерев різних порід на території Киселівського дендрологічного парку "Гайдейка", який знаходиться в адміністративних межах цієї сільської ради.
5. У Рівненській області екоінспектори Поліського округу нарахували понад 935 тис. грн збитків за випалювання невстановленими особами очерету на загальній площі 17 га на території Нобельського національного природного парку. Матеріали щодо цього правопорушення вони направили до поліції.

Про найбільші екологічні порушення, які зафіксовані минулого тижня, читайте у нашому попередньому дайджесті.

Источник: Экополитика