Профільний комітет підтримав законопроєкт про легалізацію криптовалют: про що в ньому йдеться

Легалізація криптовалют
24 квітня парламентський Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт про віртуальні активи та рекомендував його до розгляду у першому читанні. Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев.

Що пропонує законопроєкт
У документі дається визначення віртуального активу – як особливого цифрового об’єкта, що існує в електронній формі завдяки технології блокчейну. Такі активи не є грошима і не можуть використовуватись як офіційний засіб платежу в Україні. Їх правовий режим, згідно з Цивільним кодексом, прирівнюється до рухомого майна.
Редакція законопроєкту, запропонована до першого читання, передбачає, зокрема, ототожнення токенів електронних грошей із електронними грошима в розумінні Закону "Про платіжні послуги".
МВФ погіршив прогноз щодо економічного зростання в Україні
Класифікація віртуальних активів
Проєкт розділяє віртуальні активи на три основні категорії:

токени з прив’язкою до активів – стабілізуються відносно валют чи майна;
токени електронних грошей – прив’язані до офіційної валюти;
інші віртуальні активи – які не входять до перших двох категорій. Для них передбачено механізм класифікації через Регулятора.

Як набувається право власності
Власність на віртуальні активи набувається через емісію, правочин, рішення суду або за законом. Підтвердженням виступає володіння криптографічними ключами. Вводиться презумпція правомірного володіння, якщо судом не встановлено інше.
Бізнес розповів, якими були головні перешкоди для роботи у березні (ІНФОГРАФІКА)
Що таке "біла книга"
Для публічної пропозиції віртуальних активів емітенти повинні створювати "білу книгу" – документ, що містить ключову інформацію про актив, емітента, ризики. Усі мар

Источники: Budport.com.ua +1 похожая