На Черкащині ветлікарі перевірили пасіки

На території Канівської громади ветлікарі провели обстеження 30 пасік. Йдеться про пасіки, власники яких продають мед та продукти бджільництва. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.

Такі перевірки допомагають зберегти здоров’я бджолиних родин, уникнути загибелі комах і забезпечити якість меду та інших продуктів бджільництва, розповіла начальниця Черкаської районної державної лікарні ветеринарної медицини Ганна Соловей.

Власник пасіки Сергій Лимаренко у господарстві має 170 вуликів. Бджільництво — це сімейна справа, їй присвятив 40 років.

“Прадід займався, дід займався, батько, я і син займається. Надіюсь, внук буде займатись. Це наш заробіток, ми коштом цього і живемо”.

Нині готується до майбутнього сезону, аби комахи були готові до медозбору: перевіряє стан вуликів, оновлює рамки, та слідкує за здоров’ям бджолиних родин.

“Щоб пасіки були здорові, щоб не було перезараження і, головне для себе, щоб знати, що немає хвороб. Ми робимо профілактику кожен рік, а восени робимо обробку “.

Перевірити стан здоров’я бджіл прийшли й канівські ветлікарі. За словами лікаря-епізоотолога,

тобто ветеринарний епідеміолог, Юлії Депи, такі перевірки проводять щороку навесні.

“Перед льотом бджіл, коли вони мають активно працювати і збирати нектар і мед, вони мають бути здорові, відповідно, у цей період ми робимо огляд і аналізи, щоб пасічник був впевнений в роботі своїх бджілок”.

Пані Юлія пояснила: якщо перевірка пройде успішно, пасічник отримає паспорт та офіційний дозвіл на перевезення вуликів.

“На основі цього огляду ми оформлюємо документи з якими пасічники мають право переміщувати свої пасіки по території України. І мають право здавати свій мед. Це допомога пасічнику контролювати здоров’я своїх бджіл”.

Зі слів начальниці черкаської районної держлікарні ветеринарної медицини Ганни Соловей так обстежують усі пасіки, власники яких продають мед та продукти бджільництва.

“Моніторинг — це держава контролює паразитарні хвороби бджіл. Усі пасічники у нас є операторами ринку і зареєстровані в реєстрах. Вони здають свою продукцію на підприємства і вона має бути безпечна, тому в нас моніторять паразитарні та інфекційні хвороби бджіл. Все, що в нас іде згідно з планом протиепізоотичних заходів, є безоплатно”.

На Черкащині будують борошномельний завод

Источник: AgroNews