На Кіровоградщині завершили посівну

У Кіровоградській області завершили посівну ярих зернових культур. Посівні площі, якщо порівнювати з минулим роком, зменшилися. Найбільше посіяли ярого ячменю, найменше – пшениці. Про це розповіла Суспільному керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова, пише agronews.ua.

За її словами, посівна ярих зернових на Кіровоградщині тривала 40 днів, закінчилась на тиждень раніше, ніж торік. В області ранніми ярими зерновими засіяли 57 тисяч 600 гектарів, торішні площі — 65 тисяч 600 гектарів.

Керівниця облдепартаменту пояснила, що зменшення посівних площ на вісім тисяч гектарів пов’язане з тим, що збільшили площу під посів озимих культур. Найбільше в області посіяли ярого ячменю, найменше – пшениці.

“Ярого ячменя посіяли на 35,4 тисячі гектарів, торік було 43,2 тисячі гектарів. Горох — на 18,7 тисячі гектарів, це на рівні минулого року. Також на рівні минуло року посіяли ярої пшениці — на трьох тисячах гектарів та вівса — на п’яти тисячах гектарів”.

У господарстві з Новоукраїнського району ярий ячмінь закінчили сіяти 15 березня. Зі слів агронома господарства Дениса Філіпенка,

хвилювались за посіви під час заморозків, які були на початку квітня.

“Трошки для ячменю був стрес, приморозило кінчики листків. Але він пережив морози і зараз має гарний вигляд”.

Ярого ячменю, сказав, посіяли у 2,5 раза менше, ніж торік.

“Торік ми засіяли 350 гектарів ярим ячменем, зібрали 56 центнерів з гектара. Для ярого ячменя це дуже гарний результат. Цього року ми зменшили через те, що додали озимого ячменю”.

Яру пшеницю цьогоріч не сіяли, сказав агроном.

“Минулого року посіяли, вона дала врожай 42 центнери з гектара й була фуражна. Зазвичай вона другого-третього класу, хлібопекарські якості в неї гарні. А торік вологи не вистачало, вона і запеклась. Зараз весна суха, і зима була сухою, тож ярі можуть не витримати цієї засухи, їм може не вистачити вологи в ґрунті, щоб сформувати гарний урожай”.

У господарстві заздалегідь подбали про купівлю посівного матеріалу й паливно-мастильних матеріалів та бронювання працівників, тому посівну завершили вчасно.

За словами агронома, посівний матеріал і пальне подорожчали на 15%, якщо порівнювати з минулим роком.

“Для нас це означає, що треба вирощувати більший врожай, продати його за гарною ціною. Тобто щоб урожай трошки полежав, дочекатися гарної, рентабельної ціни, продати продукцію і купити хімію, посівний матеріал. Тоді це не буде відчуватися так сильно”.

Керівниця агродепартаменту прогнозує, що першими наприкінці червня-початку липня аграрії збиратимуть горох та ячмінь.

На Кіровоградщині фермер вирощує осетрових за інноваційною технологією

Источники: AgroNews +1 похожая