Інновації заради ефективності: біопрепарати – новий рубіж в агровиробництві

Природа винахідлива, завжди знаходить нові та кращі способи виконання завдань. Навколо нас є приклади, де природа надає перевагу, допомагаючи рослинам ставати стійкішими, комахам —адаптивнішими, а ґрунтам – більш біорізноманітними. Звісно, природа не обирає сторони. Вона прагне балансу. Разом із корисними комахами, які запилюють культури, приходять і шкідники, здатні їх знищити. Коли вирощують продукти, на які ми розраховуємо, фермери також мають знайти баланс, захищаючи свої культури від шкідників і хвороб, не заважаючи водночас позитивному впливу природи.

Традиційні засоби захисту рослин відігравали та продовжують відігравати ключову роль у забезпеченні продовольчого виробництва. Однак фермери стикаються з новими викликами, такими як спека, посуха або інші стресові чинники для культур, і тому вони шукають нові рішення для захисту й поліпшення своєї продуктивності й здоров’я своїх полів. Вони розуміють, що біологічні засоби є важливою частиною їхньої програми управління культурами, позаяк вони можуть заповнити прогалини, які не забезпечують традиційні засоби захисту,

або підсилити ефект, доповнюючи вже наявні рішення. Маючи інтегровану цілісну програму, фермери використовують доступні їм технології для управління помітними та руйнівними шкідниками, а також допомагають своїм культурам долати невидимі виклики, що впливають на їх виробництво, такі як зміна погодних умов, вимоги споживчого ринку й стійкість шкідників.

Біопрепарати створюються на основі речовин, що вже існують у природі. Деякі з продуктів є справжніми живими організмами, такими як корисні бактерії. Інші, такі як ферменти, отримані з природних матеріалів. Вони розроблені так, щоб легко інтегруватися в наявні агрономічні практики та підвищувати врожайність.

Біопрепарати надають аграріям низку переваг, зокрема:

Захист інвестицій: щоразу, коли культура зазнає стресу через спеку, посуху чи сильні бурі, її потенціал знижується. Біопрепарати допомагають захистити врожай і вкладені в нього ресурси.

Різноманіття: біопрепарати діють за новими механізмами, що дає змогу уповільнити розвиток резистентності шкідників до діючих речовин.

Сталий розвиток: біопрепарати – додаткові,

дружні до довкілля, рішення для фермерів.

Гнучкість: чимало біопрепаратів зареєстровано для різних культур і можуть використовуватися разом із традиційними засобами, підвищуючи ефективність виробництва. Багато з них сумісні з різними практиками ведення сільськогосподарського бізнесу, включаючи органічне виробництво.

Максимальні рівні решток (MRL): біоконтрольні продукти мають переваги для культур, орієнтованих на експорт, завдяки гнучкості у вимогах щодо залишкових речовин.

Позаяк індустрія біологічних засобів швидко зростає, щотижня на ринок виходить чимало компаній. Під час вибору біологічного продукту або партнера фермери мають тісно співпрацювати з людьми та перевіреними компаніями, які мають наукове підґрунтя і підтверджені результати, щоб забезпечити придбання надійного рішення.

Corteva Agriscience, міжнародна сільськогосподарська науково-технологічна компанія, працює з фермерами, щоб зрозуміти, що потрібно їхнім полям на агрономічному рівні, щоб продовжувати впроваджувати рішення, які є перевіреними, передбачуваними та захищають кінцеві результати сезону.

Corteva Biologicals побудована навколо ключових зобов’язань перед фермерами та співпраці з ними для досягнення успіху. Один із способів, яким Corteva виконує цю обіцянку, – це забезпечення того, щоб її обширне портфоліо біологічних засобів було перевіреним і передбачуваним. Компанія проводить широкі дослідження і тестування продуктів, які вона виводить на ринок, і також працює з вченими та фермерами по всьому світу, щоб тестувати ці продукти й визначати, як фермери можуть використовувати їх для досягнення найкращих результатів. Лише продукти з підтвердженою ефективністю стають частиною портфеля біологічних засобів Corteva, що допомагають фермерам адаптуватися до змін клімату й скорочувати викиди на фермі. Наприклад, Блу

N – біостимулятор, що підвищує ефективність використання поживних речовин і забезпечує рослини додатковим азотом, підтримуючи їх здоров’я та підвищуючи потенціал урожайності. Corteva нещодавно провела оцінку життєвого циклу впливу (LCA), що продемонструвала потенціал скорочення викидів понад 400 000 т вуглекислого газу за чотири роки за використання Блу

N у виробництві кукурудзи в Європі — це приблизно 40% від загального обсягу прямих (Scope 1) і непрямих (Scope 2) викидів парникових газів компанії Corteva (ці та інші досягнення Corteva в забезпеченні більш сталого сільського господарства через технології, розкриті в останньому «Звіті про вплив», який можна знайти за цим посиланням).

В Україні Corteva пропонує сучасне портфоліо біопрепаратів, які поліпшують засвоєння поживних речовин, використання вологи, ефективність фотосинтезу, ріст рослин і загальну стійкість культур. До них, зокрема, входить Блу

N – оптимізатор азотного живлення, та новинка цього сезону – регулятор росту Стімулейт

який розкриває потенціал культур для підвищення врожайності й прибутковості.

Інтегруючи ці інноваційні рішення, Corteva Biologicals надає фермерам ще один критичний інструмент для використання в рамках інтегрованих систем управління шкідниками та здоров’ям ґрунту. Він працює з наявними програмами, щоб надати фермерам ширший спектр варіантів, які допоможуть їм домогтися успіху та вирощувати нашу їжу в сталий спосіб.

Андре Негрейрос, керівник комерційного підрозділу Corteva Agriscience у Центральній та Східній Європі.

Сообщение Інновації заради ефективності: біопрепарати – новий рубіж в агровиробництві появились сначала на zerno-ua.com.

Источник: Зерно