Аграрний комітет Верховної Ради України звернувся до Уряду із закликом не вилучати державні землі НААН
В парламенті України виступили проти передачі земель НААН до Фонду державного майна України, інформують УНН.
Аграрний комітет Верховної Ради України звернувся до Кабінету міністрів з відповідним закликом. Народні депутати підкреслили, що передача державних земель НААН матиме негативні наслідки для вітчизняної селекції. Зокрема для наукових шкіл, робочих місць, економічної та продовольчої безпеки. Окрім цього, такий крок призведе до соціальної напруги в умовах війни.
Зокрема йдеться, що українські провідні школи формувалися впродовж багатьох десятиліть. Нехтуваня цим може призвести до повного витіснення українських сортів сільськогосподарських культур зарубіжними. Те ж саме стосується кормових добавок та препаратів ветеринарної медицини, пород вітчизняної селекції. Нагадаємо, що на землях НААН державні підприємства займаються племінною справою у тваринництві, ресурсами українського походження тощо. Народні депутати підкреслюють небезпеку повної імпортозалежності для вітчизняного агропромислового виробництва.
Водночас потрібні заходи щодо збереження локальних,
аборигенних порід сільськогосподарських тварин. Потрібно покращення генетики високопродуктивних порід шляхом селекції для пристосування до природно-кліматичних умов України. Якщо припинити конструктивну діяльність, відбудеться руйнування всієї системи відтворення високопродуктивних тварин з найкращими генетичними характеристиками в Україні. Відчуження 135 тис. га земель НААН на користь ФДМУ означатиме втрату понад 18 тис. голів ВРХ, 9,9 тис. свиней, 1,9 тис. овець і 1,2 тис. свійської птиці, наголошують народні обранці.
Уряд має визначити оптимальний обсяг землекористування наукових установ і підприємств Національної академії аграрної наук України, які забезпечать виконання державних програм і статутних завдань та збереження галузей селекції, насінництва, садівництва, виноградарства та мікробіології. А Фонд державного майна України повинен відкликати, переглянути і внести зміни до проєкту розпорядження КМУ щодо вилучення державних земельних ділянок, зокрема, НААН.
У парламенті закликають на необхідності забезпечення виконання державних програм і статутних завдань та збереження галузей селекції,
насінництва, садівництва, виноградарства та мікробіології. Задля цього у новому проєкті має враховуватися оптимальний обсяг землекористування наукових установ і підприємств Академії.
На засіданні членам комітету повідомили, що за підсумками 2024 року державними підприємствами і госпрозрахунковими установами, які перебувають у підпорядкуванні НААН реалізовано продукції (товарів, робіт, послуг) на суму майже 3,5 млрд грн. Це на майже 600 млн грн більше за аналогічний період попереднього року. Валовий прибуток становив 627,4 млн грн. Було сплачено податків, зборів та інших обов’язкових платежів на користь державами на загальну суму 958,9 млн грн.
Майже рік тому Фонд державного майна створив першого оператора державних земель ТОВ “Державний земельний банк”, метою якого є здача ділянок в оренду і наповнення таким чином держбюджету. Туди був переданий перший обсяг державних угідь загальною площею майже 91 тис. га, які ФДМУ забрав у різних держпідприємств та установ.
Пропонуємо:
Японці виростили структуроване куряче м’ясо
Ресурсна угода України з США може сприяти припиненню вогню
У Китаї вперше в світі запустили високошвидкісну мережу 10G
Андрій Булах очолить стратегічний напрям в МХП
Новий робот-трактор Icaro X4 здатен знищувати виноградні грибки без хімікатів (ФОТО, ВІДЕО)
Сообщение Аграрний комітет Верховної Ради України звернувся до Уряду із закликом не вилучати державні землі НААН появились сначала на zerno-ua.com.