Вчені навчились добувати електроенергію з дощу

Електроенергія з дощу

Вчені з Сінгапуру розробили інноваційну систему, здатну перетворювати дощову воду на електрику з дивовижною ефективністю.

Експеримент, проведений у Національному університеті Сінгапуру, показав, що проста установка на основі вертикальної трубки може перетворити понад 10 відсотків енергії води, що падає, на електрику. Дослідження, опубліковане в журналі ACS Central Science, відкриває нову сторінку в галузі мікрогенерації енергії, роблячи її доступною та екологічно чистою.

Вчені розробили інноваційні прозорі сонячні панелі для вікон

В основі винаходу лежить явище, відоме як поршневий потік - структурований спосіб руху рідини, за якого краплі води рухаються у вигляді шарів води і повітря, що чергуються. Такий потік дає змогу значно посилити процес поділу зарядів, що виникає під час взаємодії води з провідною поверхнею трубки. При цьому ефект нагадує статичну електрику, що виникає під час тертя, але в цьому разі використовується виключно природний рух крапель.

Конструкція установки гранично проста: краплі води падають через голку у вертикальну трубку, створюючи особливий потік, в якому чергуються сегменти води і повітря. У міру просування вниз електричні заряди накопичуються вздовж стінок трубки, а в нижній частині пристрою зібрана вода дає змогу вловлювати отриману електрику. Пристрій показав здатність живити 12 світлодіодів протягом 20 секунд, використовуючи всього чотири трубки, що підкреслює його потенціал для використання в міських умовах.

Сінгапурські вчені розробили інноваційний біоматеріал для охолодження фасадів будівель

Розробка може стати справжнім проривом в автономній енерг

Источник: Budport.com.ua