Російські компанії відмовляються від шахт на окупованому Донбасі: надто дорого і безперспективно

Російські компанії, які у 2024 році взяли в оренду 15 вугільних шахт на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, більше не планують розробляти дев’ять з них. Причина — нерентабельність через світові ціни на вугілля, високі витрати на експлуатацію та інфраструктуру, повідомляє РБК з посиланням на джерела.

Інвестиційні обіцянки розсипаютьсяКомпанії «Імпекс-Дон» (2 шахти в Донецьку) та «Торговий дім “Донські вугілля” (7 шахт у Луганську), які ще рік тому обіцяли вкласти у розробку 65 млрд рублів, тепер намагаються повернути ці шахти окупаційним адміністраціям для подальшої ліквідації.

На нараді у Міненерго РФ 10 квітня було вирішено: відмова від активів можлива лише після розробки технічних проєктів ліквідації та оплати утримання шахт до їх остаточного закриття.

Орієнтовна вартість:

  • Підтримка однієї шахти — 20–30 млн рублів на місяць
  • Розробка ліквідаційного проєкту — 50 млн рублів і до року роботи
  • Загальні витрати — 2–3 млрд рублів
При цьому російські компанії намагаються перекласти фінансову відповідальність на окупаційну владу, тоді як у «бюджетах» псевдореспублік коштів на це немає.

Проблеми безпеки та соціального впливуГолова Російського незалежного профспілки працівників вугільної промисловості Іван Мохначук підтвердив, що дев’ять шахт будуть закриті, адже «в нинішніх умовах іншого виходу немає». Однак частина з них знаходиться біля житлової забудови, і неконтрольована ліквідація може призвести до осідання ґрунтів і деформації навколишніх будівель.

Наразі залишається відкритим питання про переведення або перепрофілювання співробітників шахт, які залишаться без роботи. Жодних системних планів на рівні окупаційних адміністрацій або росії не запропоновано.

Источник: borg.expert