Україна скоротила обсяг експорту через Клайпеду та наростила перевалку через польські порти
Наразі для нарощування обсягу експорту українських продуктів переробки зернових основною перепоною є логістичні складнощі, повідомляє «АПК-Інформ» з посиланням на директора ГС «Борошномели України» Родіона Рибчинського.
Про це він розповів на міжнародній конференції «Baltic Grains & Oils Conference» в Ризі 16 квітня.
За його словами, обмеженість маршрутів та високі витрати ускладнюють вихід української продукції на світові ринки. Хоча для нас вагому підтримку і надали “шляхи солідарності” — маршрути для зовнішніх постачань України, відкриті для нас країнами ЄС через свою залізничну інфраструктуру до балтійських та польських портів. Втім це не компенсує втрату традиційних маршрутів.
“Балтійські порти, з одного боку, цікаві тим, що тут є прямі контейнерні лінії та можливість відвантажування на Північну Америку, Південну Азію тощо. Але це дуже велике коло для того, щоб товар туди потрапив”, — пояснив експерт.
Порт Венспілс (Латвія) 2023 року незначно збільшив перевалку української продукції порівняно з 2021 роком, а через порт Клайпеда (Литва) обсяги впали майже вдвічі.
Польські порти істотно наростили обсяги обробки українського зерна та продуктів його переробки.
Втім саме балтійські порти залишаються важливим елементом експортної логістики. Серед переваг цього напрямку Рибчинський назвав стабільний клімат, сучасну інфраструктуру, коротші строки доставки до Європи, менші затори та вищу безпеку судноплавства. Основним недоліком залишаються високі логістичні витрати — у 2-3 рази більші, ніж через дунайський напрям.
Пропонуємо:
ТОП-5 рідкісних пород курей (БЛОГ)
Андрій Булах очолить стратегічний напрям в МХП
Ресурсна угода України з США може сприяти припиненню вогню
Новий робот-трактор Icaro X4 здатен знищувати виноградні грибки без хімікатів (ФОТО, ВІДЕО)
Сообщение Україна скоротила обсяг експорту через Клайпеду та наростила перевалку через польські порти появились сначала на zerno-ua.com.