Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото

Будівництво нового водогону із водозабором на річці Південний Буг, який має забезпечити питною водою місто Миколаїв, відбувається цілодобово у дві зміни. Про це повідомив голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин.

"600 робітників, 200 одиниць автотранспорту та 90 спецтехніки. Виконується монтаж труби, земляні роботи, будівництво трьох насосних станцій, влаштування камер перепідключення, проколів під автошляхами", – розповів Сухомлин у Facebook.

Згідно з планом, Миколаїв отримає воду з Південного Бугу уже влітку.

Роботи на всій протяжності водогону виконує група компаній "Автострада" Максима Шкіля, хоча раніше планувалося віддати по одній ділянці трьом підрядникам.

Вартість будівництва водогону з урахуванням додаткових робіт становить 6,227 млрд грн.

Проєктна потужність водогону дозволить транспортувати 120 000 кубометрів води на добу для Миколаєва та 50 000 кубометрів для меліоративної системи Нової Одеси й Миколаївського району.

  • У квітні 2022 року російські війська зруйнували водогін, яким Миколаїв отримував питну воду з Дніпра. Відновити його не вдалося. Миколаїв на деякий час залишився без води. Згодом у міські мережі пустили солону воду з лиману, а потім місто почало отримувати річкову воду гіршої якості, ніж була дніпровська.
  • Довгострокове розв'язання проблеми полягає в будівництві водозабору з річки Південний Буг і магістрального водогону до обласного центру.
  • У 2023-2024 роках Україна побудувала три великі магістральні водогони: Запоріжжя – Томаківка – Марганець (77 км, підрядник – Автострада), Марганець – Нікополь – Покров (41 км, підрядник – RDS) та Інгулець – Південне водосховище Кривого Рогу (27 км, підрядник – Автомагістраль-Південь).
  • Всі вони знадобилися після того, як Росія зруйнувала Каховську ГЕС і Каховське водосховище на Дніпрі зникло.

Источник: ЛIГА.Новости