На Хмельниччині утримують майже 100 тис корів

На Хмельниччині майже 100 тисяч корів утримують сільськогосподарські підприємства та населення. У порівнянні з минулим роком збільшилася кількість поголів’я за рахунок підприємств. Про це Суспільному розповів начальник управління агропромислового розвитку та земельних відносин обласної державної адміністрації Олег Омелянюк, пише agronews.ua.

“Підприємства тримають майже 30 тисяч. В господарствах населення маємо майже 70”.

З його слів, в порівнянні з минулим роком, цифра зросла на півтори тисячі для сільськогосподарських підприємств та сімейних фермерських господарств. Одноосібні господарства зменшили ж поголів’я на 15 тисяч.

“Людині утримувати корову досить затратно, бо її потрібно прогодувати. Ціна залежить також від кількості молока і його якості. Сьогодні в господарствах молоко купують від 18 до 21 гривні за літр, в населення купують від 10,5 до 11 гривень”.

Як розповів головний зоотехнік одного з підприємств області Євгеній Бліндер, вони займаються розведенням корів виключно для отримання молока. В день одна тварина може дати до 40 літрів, а доять їх тричі.

“Годівля проводиться двічі на день. Є такі групи, як високопродуктивні, це які дають понад 40 кілограмів молока на добу, то ми їх годуємо чотири рази. В нас утримання безприв’язне. На тваринах — бирка-транспондер, яка нам відображає їхню продуктивність за кожне доїння”.

Дійних корів на підприємстві 335, всі інші – підростають, розповів заступник директора підприємства Леонід Харчук. У порівнянні з минулим роком, кількість тварин зросла на 100 голів. “На сьогоднішній день у нас є 820 голів стада”.

Прибирають в корівнику кожні 3 години й частіше автоматично, доїння також автоматизовано — у спеціальному залі. Молоко збувають на завод у цій же громаді.

“Ціна останнім часом впала на 5 гривень. Було 23 гривні 50 копійок – це з ПДВ”.

Стадо збільшують щороку. Зараз будують четвертий корівник. Зі слів Леоніда Харчука, молочний напрямок на Хмельниччині є перспективним. “В масштабі Україні поголів’я корів зменшилося. Всі східні області, які теж тримали поголів’я велике – там вже немає”.

На підприємстві зараз працюють 28 людей, практично всі – жителі громади. Через війну не вистачає працівників на “чоловічі” професії,

зізнається Леонід Харчук. “Потрібні і трактористи, і водії-навантажувачі”.

Підприємство розташоване в селі Іршики Старокостянтинівської громади. В громаді молочним скотарством займаються три таких же, розповів заступник Старокостянтинівського міського голови Олег Борикін. Також цим напрямком займається місцеве населення.

“Сьогодні люди утримують близько 2 тисяч корів. У фермерських господарствах у нас утримуються близько 700 голів. Це дійних”.

За його словами, фермерські збільшили поголів’я, а місцеві відмовляються від цього напрямку діяльності. “Молодь, в основному, виїздить у місто на хорошу зарплату, на хороші умови проживання. В селі лишаються люди похилого віку. Вони вже не в змозі тримати корів”.

Чотири агропереробні заводи побудують в індустріальному парку на Хмельниччині

Источник: AgroNews