Чи варто українським аграріям готуватися до нової посухи?

Через зміни клімату на Півночі України спостерігається критично-малий рівень води у болотах. Це може суттєво вплинути на врожай фермерів всієї України.

Про це повідомив Андрій Сагайдак, засновник природничого центру «Міжріченська пуща», передає SEEDS.
«Є невеличке сподівання на те, що вологим буде квітень і травень, якщо дощі підуть ще до спеки. Тоді, можливо, ситуація трішки вирівняється. За цей час волога встигне накопичитись в ґрунті, в болотах, та низинах. Якщо цих дощів не буде, – літо буде загрозливо сухим, особливо це вплине на аграріїв», – зауважив він.
Експерт відмічає, що Дніпро наповнюється за рахунок того, що приймає води Прип’яті, Десни, Сожу. І саме у басейнах Прип’яті та Десни, довкола цих річок зараз немає води в болотах, це свідчить про те, що води немає і в притоках цих річок. Вони пересихають. Якщо не наповняться Десна та Прип’ять, то і у Дніпрі буде менше води.
Читайте також: На Миколаївщині відновили пошкоджену бойовими діями лісову смугу
Андрій Сагайдак наголосив, що існує ще одна неприємна загроза.
«В нас дуже багато осушених і частково осушених боліт. Якщо болота підсихають, якщо рівень ґрунтових вод надто опускається, – це загрожує ще й торфовими пожежами. Про негативні наслідки торфових пожеж всім відомо. Це і задимлення, і шкідливі речовини, які виділяються від неповного згорання. Торф – це "комора" вуглецю. Відмираючи на болоті, рослини не розкладаються повністю, – по міліметру в рік накопичується торф, він наростає. А відкладався він там тисячоліттями», – зазначив експерт.