Міністр агрополітики анонсував зміни, які підтримають українське тваринництво

Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль у відеоінтерв'ю Укрінформу, яке незабаром буде опубліковане.

"У 1991 році Україна мала 28 млн голів великої рогатої худоби (ВРХ), а 1-го січня 2025 року - 2 млн 29 тисяч, тобто падіння в рази, десь у 14 разів. Ми спрямували певні державні програми саме на тваринництво, тобто на покращення генетики поголів'я, часткову компенсацію будівництва ферм, тощо. Зараз визначаємося з розміром ресурсу, який можемо на це направити. Але підтримка буде, і дуже важливо, що ми працюємо зараз над переходом від короткострокового до середньострокового планування ", - розповів очільник Мінагрополітики.

Читайте також: Довоєнних умов торгівлі з ЄС не буде: Коваль анонсував компромісний варіант Коваль зазначив, що інвестиційне планування у галузі тваринницутва складає від 18 до 36 місяців. Тому, за словами міністра, дуже важливо, коли аграрій, починаючи проєкт, розуміє, що й через 2-3 роки отримає фінансову підтримку для розвитку свого бізнесу.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року.

Згідно з концепцією, програма має забезпечити задоволення потреб внутрішнього ринку у безпечній та якісній харчовій продукції тваринного походження. Програма повинна створити прогресивні форми підприємництва, зокрема щодо фермерського господарства, які сприятимуть інтеграції в аграрний ринок.

Читайте також: Інститут аграрної економіки прогнозує 1,5% зростання виробництва продукції тваринництва у 2025 році За попередніми даними Мінагро, станом на 1 березня 2025 року в присадибному і промисловому секторі України утримується 2 млн 82,2 тис. голів ВРХ, у тому числі 1 млн 150,1 тис. корів. Порівняно до 1 лютого 2025 року, поголів’я ВРХ в Україні збільшилося на 53 тис. голів (+3%), а чисельність корів зменшилася на 6 тис. голів (-1%). Порівняно до 1 березня 2024 року поголів’я ВРХ скоротилося на 161 тис. голів (-7%), у тому числі корів – на 105 тис. голів (-8%). Близько 44% тварин утримується на промислових підприємствах, а 56% – в господарствах населення.

Источник: Укрінформ