Грав у Call of Duty, тепер грає у реальну війну. Історія оператора безпілотників із "Птахів Пастера", - ВІДЕО

Дмитро на псевдо "Малой" служить у підрозділі БпЛА "Птахи Пастера" 109 окремої бригади Територіальної оборони. Починав у стрілецькій роті. Згодом долучився до пілотів БПЛА.

"Взяв "мавік" і з першого разу полетів. Командир сказав: "Все, без питань. Ти будеш літати". Потім з'явилася тема з FPV. У мене був ігровий комп'ютер, і ми з другом удвох скинулись, щоб придбати радіоапаратуру для керування. Почали літати просто в симуляторі, для себе, раптом з цього щось вийде. В нашому батальйоні саме сформувався взвод БпАК, і мені дали вибір: залишатись на "мавіку" чи пілотувати FPV. Обрав останнє, тому що це було набагато цікавіше для мене. Завжди була мрія підбити декілька танків. І ось БМП вже є, по танку теж було влучання. З перших вильотів у мене все було налагоджено в роботі на FPV. Бо на той момент налітав достатньо часу на симуляторах".

Управляти літальним апаратом "Малому" неабияк допомагає геймерське минуле:

"Я завжди кажу, що я граю в ігри. Так само, як грав у Call of Duty, PUBG. Грав на геймпаді, це розвиває моторику пальців. І це основне для пілота - його пальці!

Щоб у будь-який момент, наприклад при пориві вітру, вирівняти дрон, аби він не улетів кудись. Особливо складно, коли дуже сильний боковий вітер, а тобі треба прокрастись між двох дерев у бліндаж противника. 300 потів сходить, поки це зробиш! Тут допомагає попередня практика".

Прокачати вміння Дмитру допомогли курси Victory Drones у Покровську. Також хлопці з підрозділу здавали екзамени на ВОС і отримували на сертифікат оператора ударного БпЛА. Проте починати "Малой" радить самостійно і ще з цивільного життя:

"Якщо цивільна людина загорілася службою у підрозділі безпілотних систем, то я б радив до сильного бажання додати прокачку здібностей пілотування. Також знадобляться базові знання Betaflight. Це програма для налаштування дронів. Якщо ти не вмієш користуватись електронікою, ти маєш хоча б навчитись керувати БпЛА. Дуже багато хто в цивільному житті вже сам тренується літати. Аби в разі чого одразу потрапити на оператора FPV. Тут ситуація "Win-Win": підрозділ отримує кваліфікованого виконавця, а людина - роботу мрії".

Але пізнати всі нюанси пілотування можна лише на посаді оператора БпЛА,

впевнений "Малой". І таких вакансій у "Птахах Пастера" та інших підрозділах 109 бригади вистачає:

"БпЛА - це новітні технології. І я думаю, що саме вони допоможуть нам виграти війну. Чим більше підрозділів і операторів БпЛА, тим більше можливостей стримувати ворога. І зараз потреба у БпЛА-шниках велика. Тому що треба літати і нищити ворога".

“Пастер” - командир підрозділу БпЛА “Птахи Пастера” 109 ОБр ТрО. Своєю військовою спеціальністю чоловік оволодів завдяки цивільному захопленню:

“Я займався автомодельним спортом з сином. У нас були автомобільні моделі керовані на радіоуправлінні, з якими ми їздили на змагання до Києва. По всій Україні їздили. І за рахунок цього мене покликали до FPV дронів, бо маю якесь уявлення про радіоапаратуру”.

Екіпаж БпЛА складається з чотирьох людей: командир, пілот FPV, пілот Matrice 30T (в народі – “матрас”), який підіймає ретранслятор, і майстер, який займається безпосередньо установкою вибухового обладнання. За словами “Пастера”, без універсалізму не обійтись, адже людей не вистачає:

“Командир може замінити всіх. Як пілот, але окрім “матраса”.

На “матрасі” не літаю. Зате у мене пілот FPV може літати на “матрасі”. Я тоді займаю його місце пілота, а він займає місце “матрасоводника”. У нас потреба в “матрасоводниках”. У нас людей, які можуть управляти “матрасами”, дуже мало. Якщо людина захворіла, щось трапилось, якісь сімейні обставини, щоб його замінити - це ціла у нас виходить процедура. Процес такий, блін, не дуже приємний. Тому що приходиться забирати з інших екіпажів людей, щоб перестрахувати друга”.

Навчання всім нюансам фаху оператора БпЛА станом на зараз поставлено на дуже хороші рейки, каже “Пастер”. До того ж є можливість потрапити напряму до конкретного підрозділу БпЛА 109 бригади, зокрема й “Птахів Пастера”:

“Стати "матрасником" - це потрібно поїхати на курси, пройти курси у навчальному закладі. Отримати сертифікат, достойно повернутися і управляти Matrice 30T. Можна навчитися і самостійно. Взагалі раніше хлопці вчилися самостійно. А потім вже їздили у навчальні заклади, там підтверджували свою кваліфікацію і отримували сертифікати. І вже офіційно ставали пілотами. На даному етапі вже є заклади, які працюють. Доволі-таки непогано працюють, навчають наших хлопців”.

  • Долучайся напряму до підрозділів БПЛА 109 ОБр ТрО
  • Обирай службу за контракту або по прямій мобілізації
  • Контакти служби рекрутингу 109 бригади:
  • +380 99 559 65 22 (WhatsApp)
  • +380 73 109 10 41 (WhatsApp)

Источник: 0629.com.ua