Пів року до власного бізнесу: ВПО у Луцьку навчатимуть крафтовому виробництву

Луцький національний технічний університет оголосив набір на особливий освітній проєкт під назвою AMPLE LUTSK. Ця ініціатива надасть ветеранам війни та внутрішньо переміщеним особам, які проживають у Луцькій територіальній громаді, можливість протягом шести місяців навчатися та отримати необхідні знання для започаткування власної справи у сфері крафтового харчового виробництва з нуля.

Про це повідомляє "Нововолинський інформаційний портал".

Презентували проєкт під час форуму «Тижні добрих справ», який пройшов у стінах ЛНТУ в четвер, 24 квітня. Програму представив Ігор Дударєв – завідувач кафедри харчових технологій та хімії.

Чого навчатимуть?

Найперше, учасникам даватимуть знання про те, як готувати високоякісну та екологічно чисту їжу.

«Усі, хто долучиться до проєкту, опанують виготовлення харчових продуктів, навчаться складати технологічну документацію, розробляти рецептури, досліджувати властивості їжі. Вони здобудуть знання про те, як зробити свій продукт не лише смачним, а й корисним та, що найголовніше, – безпечним для споживачів», – розповів Ігор Дударєв.

Крім цього, слухачі курсу навчаться управляти бізнесом, успішно продавати свій продукт, а також залучати інвестиції для розвитку та масштабування власної справи.

«Навчання буде комплексним та зачепить усі сфери ведення маленького бізнесу. Це все дасть учасникам розуміння, як організувати власне харчове виробництво, щоб воно приносило користь людям, працювало в рамках закону та давало прибуток своєму власнику», – зазначив спікер.

Окремий акцент організатори роблять на екологічній відповідальності. Тобто учасникам проєкту розповідатимуть про важливість мінімізації харчових відходів та впровадження екологічних методів у бізнесі.

Програма курсу

Навчання триватиме з середини травня по середину жовтня 2025 року.

Заняття відбуватимуться двічі на тиждень – у вівторок та суботу, у вечірній час, що зручно для слухачів, які працюють. Тривалість одного уроку – не більше двох годин, за виключенням окремих практичних занять, що вимагатимуть більше часу.

Теоретичні модулі проходитимуть на базі університету. Практичну частину передбачено і в лабораторіях вишу, і в кулінарній школі «Cookery School by Vlad Finkevych»,

що є партнером проєкту.

«Програма курсу включає тренінги з розроблення бізнес-плану. Передбачені також семінари з підприємцями, які вже мають успішний крафтовий бізнес. У планах – і походи на харчові виробництва нашого регіону», – говорить Ігор Дударєв.

Фінальним етапом стане презентація. Кожен слухач має підготувати бізнес-план своєї ідеї, а також представити створений продукт.

Хто може стати учасником?

Взяти участь у проєкті можуть ветерани війни або внутрішньо переміщені особи. На момент участі вони мають проживати на території Луцької громади та бути повнолітніми.

За слова Ігоря Дударєва, учасники можуть не мати жодного досвіду в підприємництві.

Тож, якщо ви підпадаєте під ці критерії та давно виношуєте ідею про власне харчове виробництво – заповнюйте анкету та ставайте учасником освітньої програми AMPLE LUTSK.

Дізнатися більше про неї можна за цим посиланням.

РАНІШЕ МИ ПОВІДОМЛЯЛИ: Відновлений санаторій на Полтавщині став центром допомоги ВПО