ЄСПЛ заявив про порушення у справі про корупцію ексглави НАБУ Ситника
Європейський суд з прав людини встановив, що під час розгляду справи про корупцію колишнього керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника було порушене право на справедливий судовий розгляд.
Про це "Європейській правді" повідомили у пресслужбі Суду.
Справа стосувалась провадження, порушеного проти Ситника за отримання неправомірної вигоди, а саме незадекларованій оплаті його відпочинку на Рівненщині.
У грудні 2019 року тодішнього директора НАБУ визнали винним і зобовʼязали сплатити штраф, а його ім'я на невизначений термін внесли до публічного реєстру корупціонерів.
Судді ЄСПЛ одноголосно встановили порушення пункту 1 статті 6 (право на справедливий судовий розгляд), статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя ) та статті 18 (обмеження на використання обмеження прав) Європейської конвенції з прав людини.
У рішенні Суду вказали на те, що українські суди покладались "на суперечливі свідчення однієї особи про відпустку та пов'язані з нею витрати", при цьому не взявши до уваги аргументи захисту та покази його свідків.
"Також не були розглянуті його занепокоєння щодо неупередженості судді суду першої інстанції, який приймав рішення у справі", – додали у пресслужбі ЄСПЛ.
Судді у справі також вирішили, що провадження проти Ситника мало особистий характер, а його включення до реєстру корупціонерів "продовжує і надалі кидати тінь на його репутацію та підривати його професійний авторитет".
Нагадаємо, минулого місяця Європейський суд з прав людини частково задовольнив позов українських активістів-правозахисників Максима Буткевича та Євгенії Закревської щодо подій 2012-2013 років, коли режим Віктора Януковича перешкоджав акціям протесту під Генпрокуратурою.