Лише 10% українців повідомляють про корупцію, з якою стикаються

Ставлення населення до проблем корупції
Українці вважають, що корупції в Україні суттєво побільшало. Так, якщо у 2023 році її вважали дуже розповсюдженою 43% громадян, то за підсумками 2024 року так вважають уже 60% українців. При цьому лише десята частина громадян, які з нею стикнулися, звертаються зі скаргами до правоохоронних органів. Здебільшого через те, що не вірять, що це матиме результат.
Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, посилаючись на результати національного опитування, проведеного КМІС.
Вона зазначила, що метою дослідження було прослідкувати зміни у ставленні населення до проблем корупції, досвіді стикання громадян з корупцією, в оцінці ефективності антикорупційних заходів, що вживаються владою та іншими «гравцями», а також у бажанні громадськості долучитися до антикорупційної діяльності. І як показали результати – ситуація у 2024 році у порівнянні з 2023-м погіршилась. Так, якщо у 2023 році дуже розповсюдженою корупцію вважали 43% опитаних, то у 2024-му – 60%.

«Ще більш тривожний та інший показник – безпосередній досвід українців, які були змушені стикнутися з проявами корупції. Так, 80% опитаних громадян повідомили, що у 2024 році стикалися з ними з боку органів державної влади. Переважна більшість випадків стосувалась освітньої та медичної сфер. Окрім них, українці також вважають дуже розповсюдженою корупцію у сфері приватизації, володіння та користування землею, а також у Нацполіції, включаючи патрульну. Так вваж

Источники: Budport.com.ua +1 похожая