Мінрозвитку розробило нові правила для перевезення домашніх тварин у автотранспорті

Міністерство розвитку громад та територій України підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин у комерційному автомобільному транспорті (автобуси та таксі), пише ЦТС.

Документ вносить вимогу для господарів домашніх тварин мати при собі та пред'являти на вимогу водія ветеринарний документ на тварину.

У салоні транспортного засобу дозволяється перевезення дрібних домашніх тварин, малих собак та котів (вагою до 10 кг), кімнатних декоративних птахів у спеціальних засобах для перевезення (клітка, контейнер, ящик, кошик, рюкзак, сумка або інша ємність з водонепроникним абсорбуючим дном).

Перевезення має здійснюватися на руках у пасажира або під місцями для сидіння або на сусідньому сидінні за умови викупу сусіднього місця за вартістю проїзду дорослого пасажира і наявності абсорбуючих підстилок для захисту сидіння.

Середніх собак (вагою від 10 до 20 кг) та великих собак (вагою від 20 до 45 кг) можна перевозити в салоні транспортного засобу за наявності намордника та повідка за умови викупу всіх місць, що розміщені єдиним блоком поруч із місцем пасажира супровідника собаки,

за вартістю проїзду дорослого пасажира.

Розміщення собак з такими габаритами на місцях для сидіння забороняється. Супроводжуюча особа зобов'язана забезпечувати нагляд за собакою, щоб не допустити порушення спокою та безпеки пасажирів і персоналу перевізника.

Правилами розробленими Мінрозвитку дозволяється одночасно перевозити в салоні транспортного засобу не більше однієї (двох, у разі супроводження однією людиною) домашніх тварин.

Собак вагою понад 45 кг дозволяється перевозити тільки на спеціально обладнаному транспорті.

Перевезення собак-поводирів, що супроводжують осіб із інвалідністю здійснюється за наявності намордника та повідка. Собака-поводир повинна знаходитись поруч із пасажиром, якого супроводжує, та утримуватись на короткому повідку.

Пасажир, який перевозить тварину повинен забезпечувати дотримання санітарно-гігієнічних вимог і забезпечувати їх усунення. Також він зобов'язаний постійно перебувати з твариною протягом поїздки і не залишати наодинці чи під наглядом сторонніх людей.

Окремо передбачено, що автомобільний перевізник має право визначати транспортні засоби, які будуть задіяні в перевезенні пасажирів із домашніми тваринами, з урахуванням конструктивних особливостей.

Источники: ЦТС +1 похожая