Чернігівці занепокоєні заявою Зеленського про невипадкові обстріли: що кажуть експерти

Глава держави повідомив про ситуацію на Чернігівщині, яку "обстрілюють невипадково".

"... Чернігів обстрілюють не випадково... Ми сьогодні не даємо сконцентрувати навпроти Чернігова, як і навпроти Харкова та навпроти Запоріжжя достатньо військ РФ для наступу… Хоча навпроти Сумського напрямку йде велике накопичення, там більше 60 тисяч росіян", — сказав Володимир Зеленський.

Містяни та жителі області так реагують на цей коментар.

Громадська активістка, волонтер Ольга Палькова-Свірчевська:

- А от тепер я напряглась))))

Журналіст Вадим Балинський:

- Тобто, якщо він таке каже, треба готуватися до найгіршого сценарію. Головне, щоб він не фотографувався біля знаку "Чернігів".

Надія Томилець:

- Ну якщо президент так сказав...то певно пора збирати тривожні валізки

Алла Ярош:

- Курська операція мала на меті «не допустити наступ ворога в Сумській області».

Активіст та діяч Руслан Волощук:

- Не дамо, не допустимо... Хто це ми - якщо це представники Зе-влади влади, то їм дійсно вже треба йти до ТЦК і проситись до ВСУ, щоб дійсно виконати те, що заявив Верховний. Тільки забув,

що в них, у всіх представників влади є бронь, так що на фронт ідуть не броньовані.

Дмитро Костяний:

- Недаремно ж експонати з музеїв повивозили. І це я знаю на 100 відсотків і не з чуток а від працівника музею!

Ніна Сіра:

- На прес-конференції розказувати про плани наступу росіян... Для чого? Для підказки ворогу?.. Вісник Апокаліпсису…

Зооволонтерка Євгенія Коломоєць:

- Він же розказував, що війни не буде, що росіяни - то цілий дружній народ, що розвідка англійська і США помиляється і мутить воду

Журналіст Петро Антоненко:

- У війні двох держав беруть участь дві сторони. Нам не пофіг посилення росіян біля Сумщини. Але неможливо миттю на все відповідно реагувати. Якщо росіяни раптом підтягли до Сумщини, з якихось своїх міркувань, і на своїй території, 60 тисяч війська, то як цьому запобігти?

Лея Максимова:

- Петро Антоненко, запобігти ніяк. А от допомогти хлопцям і посилити оборону та оборонні заходи цілком реально.

Петро Антоненко:

- Leja Maximova, це і робиться. І ми всі з вами, стратеги, тактики, воїни диванів, теж допомагаємо.

Однак військові експерти переконані:

поки що немає про що тривожитись. Принаймні жителям Чернігівської області. На Сумщині все напруженіше, однак, і тут мова про ворожий наступ не йде.

Богдан Мірошников, військовий експерт, кореспондент, зауважує: на Сумщину зараз наступає майже вся еліта ворога — 7 та 76 дшд, 155 бригада морської піхоти та інші підготовлені підрозділи. Фактор висот до Сум та за ними накладає певні обмеження в глибині просування навіть елітою. Стримуючі бої в сусідній Бєлгородській області також відтягують ресурс ворога.

«А якщо казати про наступ на Суми…. Якщо Авдіївку захоплювало угрупування на 110-115 тис. о/с, ~1000 танків та ББМ, ~1000 од. арти, то як захопити місто в 4-5 разів більше вдвічі меншим угрупуванням? Можна казати про те, що в Авдіївці була підготовлена оборона та позиції. Але в Сумах та на підходах зроблено немало.

По Чернігову — він в 1,5 раза далі від кордону знаходиться, ніж Суми. І там ще й місцевість неприємна для наступаючих. Одна справа — 2022 рік, зовсім інша — зараз. Тепер місцевість однозначно буде більш значущим фактором», - говорить експерт.

Також він додає:

нині не 2022 рік. Приховано та безперешкодно накопичити стратегічне (!) угрупування у ворога на зазначених напрямках не вийде.

«А скільки о/с та техніки потрібно бодай на одну операцію, наприклад, на Суми? Це щонайменше 200-250 тис. о/с, яких потрібно розгорнути без шкоди для інших ділянок. Дуже сумніваюся, що саме в найближчій перспективі ворог це зможе зробити».

Досвідчений і знаний фахівець групи «Інформаційний спротив», який багато років аналізує фронт і військову ситуацію Костянтин Машовець у своїх зведеннях згадує хіба що Сумщину у контексті Курського напрямку. Про Чернігівщину поки не говорить взагалі. Та й створення ворогом багато разів згадуваної «буферної зони» поблизу Сумського кордону теж поки не виходить. Насамперед, через занадто високі втрати серед противника.

«Судячи з усього, внаслідок перекидання частини сил та засобів противника зі свого Курського угруповання на низку інших напрямків, процес «створення буферної зони» в Сумській області України дещо затягується. Зокрема:

- Передовим підрозділам ЗСУ в напрямку Біловоди - Журавки вдалося відтіснити підрозділи противника на північ від населеного пункту Біловоди,

вибивши їх з кількох передових позицій. Очевидно, що командування 76-ї десантно-штурмової дивізії (дшд), а також 83-ї окремої десантно-штурмової бригади (одшбр), підрозділи яких діють по цим напрямкам, у своєму бажанні діяти "якомога ширше", скажімо так - дещо переоцінили власні сили», - пише Машовець.

Аналогічно можна сказати і про напрямок Басівка – Новеньке, де ЗСУ вдалося заблокувати "гостре бажання" командування 106-ї повітряно-десантної дивізії (пдд) противника просуватися до висот у районі Юнаківки. Передові українські підрозділи, очевидно, відбили у ворога кілька передових позицій та спостережних пунктів на південній околиці Басівки.

Своєю чергою, південніше, у Бєлгородській області, противнику вдалося просунутися між Поповкою та Демидовкою, відтіснивши передові українські підрозділи у бік кордону (ймовірно, діяли штурмові підрозділи зі складу 155-ї окремої бригади морської піхоти\ обр МП).

«Наскільки я розумію, російське командування, очевидно, поступово позбувається "головокружения от успехов" у Курській області і приходить до розуміння, що "буферизація" української прикордонної зони в Сумській області обійдеться йому дуже дорого,

в першу чергу – з точки зору втрат. З огляду на той факт, що основну частину його Курського угрупування складає «еліта» - повітряно-десантні війська і морська піхота, цілком ймовірно, що найближчим часом їх замінять, а подальше виконання цього завдання буде доручено «піхоті» зі складу 14-го і 44-го армійських корпусів (АК). А власне російських десантників з морською піхотою повезуть на Донбас або навіть у Південну операційну зону», - додає експерт.

Авторка: Євгенія Замковська

"Час Чернігівський" писав про таке:

  • Жирохов: росіяни наступають, по Чернігову б’ють все частіше, в Україні є власне виробництво снарядів
  • Прорив кордону на Чернігівщині: ІПСО ворога чи реальна загроза?
  • Наступ росіян на Чернігівщину: джерело у Генштабі розповіло про плани ворога