«Тільки правда може об’єднати»: духовна бесіда з митрополитом Іоаном у селі Тальнівщини

Село Криві Коліна на Тальнівщині – це більше, ніж точка на мапі. Це місце, де віра не ослабла під тиском війни, а навпаки, загартувалася. Тут кожна людина, кожна молитва, кожна цеглина храму Воскресіння Христового дихає любов’ю до України. Саме сюди, у дні світлого Великоднього торжества, щороку приїздить Митрополит Черкаський і Чигиринський Православної Церкви України Іоан – архієрей, капелан, духовний провідник і голос правди. Ми мали честь поспілкуватися з Владикою після урочистої літургії. Його слова – то духовний дороговказ у часи випробувань.

«Молитися з людьми – не формальність, а справа серця»

–Владико, чому Ви щороку приїжджаєте саме в Криві Коліна? Що для Вас означає ця духовна спільнота?

– Криві Коліна – особлива парафія, не звичайна. Тут – духовне серце місцевих людей. Мій обов’язок архієрея насамперед – знаходитися поруч з вірянами, особливо там, де міцніє Церква. Не можу бути на саму Пасху, але приїзд у наступні дні – символічний. Адже Воскресіння – не мить, а стан душі. І саме тут, у Кривих Колінах, я його відчуваю.

«Духовна боротьба не менш важлива за збройну»

–Ви маєте довгу дружбу з Володимиром Петровичем Мовчаном.

Розкажіть більше.

–Це людина неймовірної внутрішньої сили. У той час, коли влада підтримувала московський патріархат, Володимир Петрович відважно став на бік правди. У його вчинку були й сміливість, і чесність. Не шукав вигоди – закладав майбутнє. І цей храм – живе тому свідчення. Ми зустрілися як співслужителі в спільній справі, а стали справжніми братами у Христі. Адже знаходимося на одній лінії духовного фронту.

«московський патріархат – це п’ята колона, а не церква»

–Що скажете про вплив московського патріархату на Тальнівщині?

–Його присутність – це загроза. За зовнішньою побожністю – інструмент Москви. Такі священнослужителі не ведуть до Бога, а в рабство. Їхню діяльність потрібно припиняти законно, рішуче й остаточно. Бо це вже питання не релігії, а національної безпеки.

«Церква має стати домом, не трибуною»

–Як залучити молодь до Церкви?

–Молодь шукає правду. І якщо бачить її в Церкві, то залишиться. Проте духовна інституція має говорити не повчанням, а співчуттям. Не відганяти сумнів, а йти з ним поруч. Починати потрібно з дитинства. Коли любов до Бога не нав’язується,

а народжується в серці. Християнську етику в школах мають викладати священники – люди, які живуть вірою щодня й здатні передавати її як особистий досвід, а не як набір правил. Тоді ця наука стане живою, торкнеться сердець і проросте в майбутнє.

«Єдність приходить лише через правду»

–Як об’єднати українців під час війни та після перемоги?

–Правдою. Не політикою, не маніпуляцією. А правдою – Божою та людською. Ми маємо об’єднуватися навколо боротьби з корупцією, навколо родини, навколо захисту нашої держави. Це святі речі, на яких можна побудувати націю. На брехні – ні.

Після розмови з Владикою Іоаном на душі стало легше. Його слова – не високі фрази, а глибока правда, яку відчуваєш усім серцем. У час, коли країна бореться за фізичне виживання, такі духовні голоси – наші маяки. Криві Коліна показали всій Черкащині, як через церкву можна будувати спільноту, як через молитву змінювати долю, як через віру перемагати темряву. «Святе місце порожнім бути не може. Його маємо заповнити – світлом, правдою і Богом», – підкреслив Митрополит.

Наталія ГОЛОВЕЦЬКА

Читайте також: Аграрії передали військовим 20 автівок у день народження ШевченкаЧитайте нас також в Telegram!Запис «Тільки правда може об’єднати»: духовна бесіда з митрополитом Іоаном у селі Тальнівщини спершу з'явиться на Вісті Черкащини.