«Фабрика моди 2. Зростання» — мода, що лікує та надихає
Подія зібрала на одному майданчику представників влади, творчих навчальних закладів, дизайнерів, митців, студентів та всіх охочих доторкнутися до української моди як до частини національного діалогу.
До заходу долучилися заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Арендарчук, регіональна координаторка програми «Ти як?» Ірина Гладка, начальниця Управління культури та туризму Тетяна Руденька.
Під час вітального слова заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Арендарчук наголосила на винятковій важливості проведення подібних ініціатив, що поєднують креативність, соціальну відповідальність й турботу про психічне здоров’я. За її словами, такі заходи не лише сприяють внутрішньому відновленню суспільства в умовах викликів сьогодення, а й відіграють ключову роль у збереженні й формуванні національної культурної ідентичності.
«Фабрика моди — це більше, ніж подіум. Це простір, де мода стає голосом покоління, інструментом діалогу з минулим і проєкцією майбутнього. Через творчість ми не просто демонструємо стиль — ми осмислюємо свою історію,
транслюємо цінності та закладаємо підґрунтя для нової, впевненої культурної парадигми», — підкреслила Наталія Арендарчук.
Вона також зазначила, що в умовах інформаційної війни й постійного тиску на національну ідентичність, саме такі події, як «Фабрика моди 2. Зростання», стають символом внутрішньої стійкості, об’єднання і віри в себе та власну культуру.
Захід був наповнений креативом, сенсами й новими форматами взаємодії. Гості мали змогу побачити унікальні локації: тематичну виставку «Деколонізація моди. Періодичні видання в царині моди», презентацію «PUMA Speedcat – наш діалог», а також справжню перлину події — дефіле студентів «Професійного коледжу сервісу та дизайну» та «Професійного коледжу індустрії краси та технологій міста Житомира». Їхні колекції поєднали в собі глибокі традиції з сучасними тенденціями, нагадуючи, що українська мода має свій голос і характер.
У рамках заходу також пройшли презентації, присвячені елементам дизайну китайського національного костюму в літературній ілюстрації, візуальний екскурс бренду «Житомирські ласощі» та магазину «Людмила». Атмосферу доповнювали музичний супровід, хореографічна програма, мистецький простір для діалогу та натхнення, а також виставка «Містечко майстрів» біля музею, що стала справжнім святом творчості.
«Фабрика моди 2. Зростання» ще раз довела: мода — це не просто естетика. Це спосіб говорити про важливе, долати травми та формувати нову культурну оптику. І Житомир стає одним із центрів цього діалогу.