Клієнтів ПриватБанку попередили про свіжу схему шахрайства
Клієнти ПриватБанку почали отримувати дзвінки нібито від служби безпеки фінустанови, "співробітники" якої допитуються їхніх особистих банківських даних. Але насправді це шахраї, що таким чином намагаються незаконно заволодіти коштами.
Про таку схему обману повідомили у Центрі протидії дезінформації (ЦПД). Зазначається, що дзвінки надходять з міського номера 044 364 53 20.
Власникам карток заявляють, що з їхнього банківського рахунку "протягом останніх 20 хвилин здійснено кілька невеликих транзакції на територію країни-агресора". Потенційним жертвам пропонують скасувати переказ, зробити страхування від шахраїв. При цьому всі "інструкції" надаються під тиском, аби вони були виконані негайно.
Зокрема аферисти вимагають записати голосове повідомлення і "верифікувати" дані банківської картки. А для більшої достовірності вони називають свій "персональний номер", який нібито можна знайти на вебсайті банку.
Насправді ж в такий спосіб шахраї намагаються отримати дані клієнтів для подальших незаконних дій з метою заволодіння коштами. "Працівники банку ніколи не запитують номер,
PIN-код і CVV-код картки. Тож у жодному випадку не розголошуйте особисту інформацію та не здійснюйте фінансові операції під час дзвінків чи повідомлень від невідомих осіб", – попередили спеціалісти ЦПД.
Натомість потрібно зателефонувати до контакт-центру банку та повідомити про зловмисників. А тим, хто вже став жертвою онлайн-шахраїв, слід звернутися до кіберполіції або інших компетентних органів.
Втім клієнтам ОщадБанку теж треба бути обережними. Раніше вже повідомлялося про іншу шахрайську схему: клієнтам цього державного банку надходять фейкові повідомлення з вимогою підтвердити особисті дані під загрозою обмеження доступу до банківського рахунку через нібито "помилки у верифікації особистих даних". Але ніколи не слід переходити за посиланнями з листів, які викликають хоч найменшу підозру, оскільки справжні банки не вимагають підтвердження особистих даних через листи. Усі такі процедури виконуються тільки в захищених каналах зв’язку.