Чорнобиль: пам’ять, що об’єднує континенти...

25 квітня у Житомирі напередодні 39-роковин аварії на Чорнобильській АЕС біля пам’ятного знаку «Пожежним, які врятували світ» відбувся мітинг скорботи.

Захід зібрав ветеранів, учасників ліквідації, рятувальників, представників влади, школярів та друзів з Японії. У повітрі лунали мелодії пам’яті, звучали вірші про Чорнобиль, панувала атмосфера глибокої шани й скорботи.

«Б’ють дзвони. Протяжно, звучно, по всій Україні. Б’ють на сполох» – словами ведучих розпочався мітинг, після чого настала хвилина мовчання. Лунали дзвони, метроном бив ритм тиші, а потім квіти й гірлянди лягали до підніжжя Пам’ятного знаку.

Особливого значення мітингу надала присутність японських друзів, які наразі перебувають на Житомирщині. До складу делегації увійшли представники двох благодійних організацій: «Чорнобиль-Тюбу» з міста Нагоя та «Кіра» з м. Фукусіма. Вони прибули, щоб взяти участь у чорнобильських заходах, вшанувати пам’ять загиблих ліквідаторів, а також відвідати могилу колишнього очільника пожежної охорони області, ліквідатора аварії Бориса Чумака. Саме завдяки таким людям як він, світ дізнався про силу української самопожертви.

Захід завершився молитвою за упокій і надією на майбутнє, яку провів Єпископ Житомирський і Овруцький ПЦУ Паїсій. Під спів молитов у кожному серці відлунювали слова: «Нехай же лихо наше проминає і в світі не повториться повік…».

Цей захід став не лише виявом глибокої поваги до героїв минулого, а й символом єднання народів, об’єднаних спільним болем і надією. Пам’ять – це міст між серцями. І цей міст – нерушимий.