Переведення в іншу частину ЗСУ. Юристи пояснили, хто і як може змінити підрозділ
Міністерство оборони України запустило експериментальний проєкт, у рамках якого військовослужбовці Сил оборони України можуть змінити місце служби за власною ініціативою.
Хто має право змінити підрозділ, розповіли фахівці “Юридичного Гончаренко центру”, про це пише NV.
Для того, що перевестися в інший підрозділ військовослужбовець має подати відповідний рапорт до Кадрового центру Збройних сил України.
Це можуть зробити такі категорії військовослужбовців:
ті, хто хочуть перейти до частин бойового складу;ті, хто служать у тилових, навчальних або резервних частинах;ті, хто вже проходить службу в бойовій частині, але хочуть змінити її;ті, кого військово-лікарська комісія (ВЛК) визнала придатними для служби в тилу, можуть перевестися з бойових у тилові частини. Юристи пояснили, що для переведення крім рапорту потрібно підготувати такі документи:
копію військового квитка, посвідчення офіцера;рекомендаційний лист від військової частини, куди військовослужбовець бажає перевестися;погодження командира військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу (воно може бути надане як окремим документом,
так і за допомогою порталу “Армія+”);висновок військово-лікарської комісії (йдеться про військовослужбовців, які хочуть змінити місце служби на підставі висновку комісії). Зазначається, що є категорії військовослужбовців, які не потребують погодження для зміни підрозділу.
Так, наприклад, воно не потрібне рядовому, сержантському та старшинському складу, які хочуть перевестися з тилових частин у бойові.
Погодження також не потрібне військовослужбовцям, які перебувають у постійному складі навчальних центрів або мають підставу ВЛК.
За словами юристів, розгляд рапорту про переведення займає до п’яти днів. Якщо підстав для відмови немає, Кадровий центр ЗСУ готує наказ про переведення. Він має бути підписаний протягом 24 годин.
Як повідомляла Реальна Газета, з 1 квітня 2025 року набули чинності нові правила бронювання працівників. У Міноборони розповіли, хто та кого може забронювати.
Ми також писали, що мобілізація, яка була проведена з порушеннями, не звільняє військовозобов’язаних від проходження військової служби.