Житло в окупації: окупаційний суд зобов’язав росеєстр прийняти заяву на реєстрацію за довіреністю

Окупаційний суд зобов’язав росеєстр розглянути заяву про реєстрацію житла на ТОТ за дорученням, чи може ця інформація бути корисною для мешканців ТОТ?

В росреєстрі відмовляли приймати документи за довіреністю, або відмовляють у реєстраціїМи вже багато разів повідомляли, що окупанти зобов’язали мешканців ТОТ зареєструвати свою нерухомість у росреєстрі. Інакше погрожують відібрати житло. Вони наголошують, що зробити це можуть тільки громадяни рф і тільки особисто.
Але більшість мешканців окупованого Бердянська, які покинули місто, не мають змоги туди повернутися. І хоч в межах міжнародного права всі рішення ворога є нікчемними, сама думка про втрату єдиного для багатьох житла – є болісною.

Щоб врятувати житло, бердянці теоритично можуть користуватися механізмом оформлення в консульських установах рф довіреностей на право управління майном на рідних, які залишилися в окупації та отримали російський паспорт.
Росреєстр на ТОТ Запорізької області раніше системно відмовляв мешканцям в реєстрації житла за такими дорученнями, хоча така позиція й протирічить законодавству рф. Але кого в окупації це хвилює!

Прецедент від окупаційного суду

Днями окупаційний суд на ТОТ Запорізької області у своєму каналі повідомив, що зобов’язав росреєстр розглянути заяву про реєстрацію нерухомого майна за довіреністю:
"В Управління федеральної служби державної реєстрації, кадастру та картографії по Запорізькій області було направлено заяву представника громадянки Р., яка нині проживає за межами регіону, про державну реєстрацію прав у Єдиному державному реєстрі нерухомості (ЄДРН) щодо її квартири, розташованої у Мелітополі. Однак, надання державної послуги щодо держреєстрації прав на нерухомість було призупинено через невідповідність довіреності вимогам закону. Згодом у наданні послуги було відмовлено. При цьому даних про те, яких вимог до оформлення довіреності не було дотримано, які документи необхідні для державної реєстрації прав, повідомлення про призупинення не містило. Судом першої інстанції надано належну та аргументовану оцінку, що визначає обов'язок УФС державної реєстрації, кадастру та картографії по Запорізькій області (Росреєстр) розглянути у встановлені законодавством порядку та строки подану представником громадянки Г. заяву про реєстрацію нерухомості. Запорізьким обласним судом рішення Мелітопольського міжрайонного суду залишено без змін".

Чи стане це рішення системним,

або буде виключенням з встановлених окупантами правил, поки не відомо. Але з урахуванням того, що суд оприлюднив інформацією про це рішення, воно може стати певним прецедентом.

У своєму матеріалі про загарбання майна на ТОТвидання Тексти пише, що адвокати, які працюють в окупації, стверджують, що такий порядок привласнення квартир, який діє на всій окупованій території, суперечить федеральному російському законодавству та конституції країни-агресорки, і юристи в окупації можуть звернутися до суду з колективним позовом.
У разі, якщо суд ухвалить рішення про скасування незаконних положень регіональних постанов, юристам вдасться захистити права тих, хто намагається зараз врятувати своє житло.

– Проте, слабо віриться, що окупанти підуть на такі кроки, враховуючі велику зацікавленість топ-колаборантів у існуванні системи безкарного пограбунку, – зазначають у виданні.

Раніше повідомлялось, що зараз гауляйтери окупованих територій закликають диктатора путіна ввести додаткові законодавчі обмеження для оформлення житла на ТОТ.

З 30 червня рф може ще більше посилити фільтраційні заходи для українців в Шереметьєво

Диктатор путін заборонив громадянам України та "недружніх" країн реєструвати нерухомість в окупації

Джерело: Приморка.City