Георгіївські стрічки замість сервісу - сепаратисти з “колорадками”переслідують жителів Мелітополя по місту

У тимчасово окупованому Мелітополі напередодні 9 травня розгорнулася чергова пропагандистська кампанія, під час якої мешканцям міста роздавали георгіївську стрічку.

Акцію влаштували представники організації "Волонтери Перемоги" разом із співробітниками окупаційного Росреєстру. Вони масово роздавали георгіївські стрічки - символ, який в Україні заборонений законом і символізує російську агресію.

Під гаслами “вдячності предкам” волонтери буквально переслідують перехожих у місті, намагаючись всунути чорно-оранжеву стрічку. Найчастіше їх можна зустріти біля кінотеатру “Побєда”, на Центральній площі та в парку імені Максима Горького. І хоча акцію позиціонують як “міжнародну ініціативу”, насправді вона є частиною державної програми Росії з русифікації окупованих територій.

Діти в пілотках і чиновники зі стрічкамиОсобливої уваги заслуговує участь дітей у проведенні акції. Малолітніх учасників залучили до роздачі георгіївських стрічок, вдягнувши їх у стилізовані елементи військової форми, зокрема пілотки, гімнастерки.

Формально така участь подається як “виховання патріотизму”,

однак фактично йдеться про впровадження системи ідентичностей, в основі якої некритичне сприйняття героїки війни, прославлення символів, пов’язаних з російською військовою традицією та романтизація участі у збройних конфліктах.

Скрін з російського сюжету

“Колорадка” в подарунок замість реальних послугМісцеві пропагандисти підкреслили, що участь у роздачі георгіївських стрічок взяли разом з молоддю представники Росреєстру. Того самого, на який купа нарікань серед місцевого населення через постійні черги на реєстрацію майна. Жителі Мелітополя змушені чекати місяцями аби оформити документи.

Так, ми повідомляли, що мелітопольці не можуть записатися у багатофункціональні центри щоб оформити документи на нерухомість і мають сподіватися, що зможуть “зловити” талон після опівночі

Однак, у окупантів зовсім інші пріоритети. Ідеологія явно важливіша за надання базових сервісів для населення.

Емоції як інструмент маніпуляціїЗвісно, що пропагандисти виконали редакційне завдання і назбирали інтерв'ю з тими, кому подобається такий елемент “побєдобесія”.

Скрін з російського сюжету

У сюжеті пропагандистів з'явився навіть колишній чиновник Мелітопольської райдержадміністрації та голова відділу культури - Володимир Фтіц. Він із радістю у усмішкою прийняв георгіївську стрічку - як звичайний учасник акції, але зі зрозумілим сигналом.

Фтіц бере стрічку. Скрін з російського сюжету

Що відомо про організацію “Волонтери Перемоги”“Волонтери Перемоги” - це російський молодіжний рух, який під прикриттям збереження історичної пам’яті займається поширенням проросійської ідеології. На території тимчасово окупованої Запорізької області він почав діяти у грудні 2022 року.

Очолюють його дві місцеві колаборантки. Керівницею руху є Єлизавета Глібова. Вона переможниця конкурсу "Росмолодежь.Гранты" і на виділені гроші "запустила" в Мелітополі "ідейно-патріотичний" проєкт "Зв'язок поколінь". Там мають вчити “правильно висвітлювати і проводити патріотичні заходи”. На момент окупації Мелітополя дівчині не було 18-ти років. Зараз їй 21 і вона бере активну участь у “громадській діяльності”. Вона вже є в базі даних “Миротворець”.

Скрін із сайту “Миротворець”

Її заступницею є Вероніка Горшкова - ще одна активна прибічниця окупантів. Вона активно бере участь у рαшиcτських заходах, а також разом зі своїм викладачем Денисом Дорофєєвим написала книжку “Обличчя Перемоги Запорізької області” - у найкращих традиціях російської пропаганди.

Скрін із сайту “Миротворець”

У сюжеті російського медіа слово також надається представниці руху - Юлії Біктіміровій - теж колаборантка. Сама дівчина з Херсонської області, а у 2023 долучилася до запорізького руху “Ветеранів Перемоги”.

Скрін із сайту “Миротворець”

Всі троє вже давно на “Миротворці”.

Роздача чорно-помаранчевих стрічок триватиме до 9 травня включно. Тим часом, реальні проблеми мешканців окупованого міста залишаються на другому плані.

Джерело: РИА-М